Magda Linette przegrywa w ćwierćfinale WTA w Seulu

Mateusz Ptaszyński
Andrzej Szkocki/Polska Press
Po godzinie i 16 minutach Magda Linette przegrała w ćwierćfinale WTA w Seulu. Jej rywalka, Emma Raducanu, dość szybko i pewnie pokonała naszą reprezentantkę.

W 1/4 turnieju Polka musiała uznać wyższość swojej przeciwniczki. Początek spotkania nie napawał optymizmem, ponieważ Linette przegrała pierwsze cztery gemy. Reprezentantka Polski, mimo walki i wygrania dwóch gemów, została zdominowana przez Brytyjkę która udowodniła nieprzypadkowy triumf w ubiegłorocznym US Open.

W kolejnej części spotkania poszczególne gemy były zdecydowanie wyrównane. Polka wygrała pierwszy gem dość pewnie 40:0. W następnym, prowadząc 40:0, Raducanu doprowadziła do remisu i tym samym obróciła losy tego seta. Od tego momentu Brytyjka była na fali i zdecydowanie zmierzała do zwycięstwa. W pełni zasłużenie wygrała drugiego seta 6:2, meldując się w półfinale WTA w Seulu. Reprezentantka Wielkiej Brytanii kontynuuje pasmo zwycięstw bez straty seta na tym turnieju.