Lustro bez smug? Z tymi sposobami to możliwe! Sprawdź nietypowe triki, które ułatwią czyszczenie lustra bez chemii

Małgorzata Czuba-Skarzyńska
Małgorzata Czuba-Skarzyńska
Jak skutecznie zadbać o lustro? Przejdź do kolejnych zdjęć, by poznać metody na błyskawicznie czyszczenie lustra. Możesz użyć strzałek lub gestów.
Jak skutecznie zadbać o lustro? Przejdź do kolejnych zdjęć, by poznać metody na błyskawicznie czyszczenie lustra. Możesz użyć strzałek lub gestów. djedzura/gettyimages.com
Lustro to niezbędny element wyposażenia, trudno wyobrazić sobie bez niego dom. Eleganckie tafle szkła w dekoracyjnych ramach ozdabiają wnętrze salonu, przedpokoju, sypialni i łazienki. Żeby jednak cieszyły wzrok i spełniały swoje funkcje, muszą być bez smug. Podpowiadamy, jak skutecznie wyczyścić lustro w kilka chwil, pozbywając się z jego powierzchni smug, zabrudzeń i pary.

Jak mieć czyste lustro bez smug?

Lustra, tak jak wszystkie sprzęty w domu, wymagają regularnej pielęgnacji i czyszczenia, żeby cieszyły nasze oczy przez długi czas. Niestety często mamy problem z tym, że po umyciu lustra pozostają na jego powierzchni denerwujące smugi, plamy po paście do zębów i kosmetykach oraz para po gorącej kąpieli. Nieraz nie mamy pojęcia, jak sobie z tym poradzić i czego najlepiej użyć, żeby lustro odzyskało blask i było nieskazitelnie czyste.

Irytuje nas żmudne polerowanie lustra ręcznikami papierowymi, bawełnianymi ścierkami czy papierem toaletowym. Często próbujemy też usunąć smugi za pomocą ściągaczki do luster i szyb. Wprawdzie to proste urządzenie sprawdza się przy zbieraniu nadmiaru wody z powierzchni kabiny prysznicowej czy szyb, ale gorzej radzi sobie ze smugami. W rezultacie nie zawsze efekt nas satysfakcjonuje.

Czym czyścić lustro?

Na rynku jest dostępnych wiele urządzeń, dzięki którym łatwiej i bez wysiłku usuniemy z lustra zabrudzenia, plamy i smugi oraz zaoszczędzimy mnóstwo czasu, który poświęcamy na polerowanie lustra.

Do czyszczenia luster możemy użyć m.in.:

  • akumulatorowej myjki ze ściągaczką i pojemnikiem na brudną wodę – która świetnie poradzi sobie nie tylko z lustrami, ale również z powierzchnią okien, glazurą czy terakotą;
  • myjki parowej – która wykorzystuje parę wodną, dzięki czemu zaschnięte zanieczyszczenia są łatwo usuwane. Warto wybrać model wielofunkcyjny, solidny i wytrzymały, który przyda się również przy innych domowych porządkach (czyszczenie płytek, ceramiki łazienkowej, fug, gresów oraz dywanów, wykładzin i mebli);
  • robota dedykowanego do mycia luster, glazury, szyb i podłóg – bardzo funkcjonalne urządzenie, które poradzi sobie nawet z trudnymi do usunięcia zabrudzeniami i nie pozostawia smug. Robot jest wyposażony w niezwykle cichy silnik próżniowy, co stanowi dodatkowy komfort dla domowników.

Wymienione urządzenia są bardzo chętnie kupowane i zyskują coraz większą popularność, bo znacznie skracają czas poświęcany na domowe porządki, ale też sporo kosztują. Warto więc skorzystać z łatwych, tanich i domowych trików na pielęgnację lustra bez smug.

W naszej galerii podpowiadamy, jak efektywnie wyczyścić i zadbać o lustro w kilka chwil, wykorzystując nietypowe sposoby i to, co mamy pod ręką:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Tomasz Adamek na gorąco komentuje swój pierwszy występ we freakach

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na regiodom.pl RegioDom