Lunapark miał się wyprowadzić do końca lutego...

Krzysztof Spychała
Na demontaż czeka jeszcze górska kolejka i diabelski młyn. ks
Znad bramy wiodącej do Lunaparku zniknął już charakterystyczny napis, ale nadal nad rozległym terenem góruje diabelski młyn (bez siedzisk) oraz rdzewiejąca konstrukcja górskiej kolejki. O tym, że tu w ogóle coś się dzieje, świadczy jedynie niespieszne postukiwanie młotka gdzieś w głębi placu.

* Nadal stoi konstrukcja górskiej kolejki i diabelski młyn. leżą również góry śmieci

Nowy Fiat Tipo - testy, galerie, opinie

- Chodzę tu codziennie na spacer z psem - mówi pani Halina Grabarska z osiedla Mireckiego - i rzadko kiedy widuję robotników.

Ale z Lunaparku wywieziono już sporo „atrakcji”. Tyle że dzierżawca miał zlikwidować wszystko do końca lutego i oddać teren miastu. Z dwu koncepcji przygotowanych przez Zarząd Zieleni Miejskiej łodzianie wybrali strefę rekreacji inspirowaną Orientem.

Jak poinformowano nas w Urzędzie Miasta, dzierżawca opuści teren w ciągu kilku tygodni. Na realizację nowej inwestycji przewidziano w tym roku 2,5 mln zł, a koszt całości wyniesie ok. 8 mln. Prace budowlane powinny ruszyć jeszcze w tym roku, a w przyszłym park ma być gotowy.

](http://www.expressilustrowany.pl/ "ZOBACZ FILM Łódź i Warszawa będą respektować wyroki TK. B. Szydło: To działanie polityczne (autor x.news/TVN24)