Londyn 2012. Łodzianka nie wystrzelała medalu. Ośme miejsce Agnieszki Nagay

Agnieszka Nagay w finale zajęła ósme miejsce.
Agnieszka Nagay w finale zajęła ósme miejsce. Paweł Relikowski/Polska Gazeta Wrocławska
Łodziance Agnieszce Nagay nie udało się zdobyć olimpijskiego medalu. W Londynie w finale konkurencji karabin sportowy trzy postawy zajęła ósme miejsce.

W decydującej o medalach walce zawodniczka Orła Łódź strzelała gorzej niż w eiliminacjach, w których zajęła piąte miejsce. Tylko w pierwszej serii trafiła w ,,dziesiątkę" (10.2). W W kolejnych celowała w ,,9" i ,,8" i najpierw spadła na siódme, a potem ósme miejsce, na którym zakończyła rywalizację. W sumie łodzianka zdobyła 678.2 pkt.

Blisko podium był druga Polka, Sylwia Bogacka. Srebrna medalistka sprzed tygodnia zajęła czwarte miejsce (681.9). Ale zaczynała finał na ósmej pozycji.

Mistrzynią i rekordzistką olipijską została Amerykanka Jamie Lynn Gray (691,9). Srebro zdobyła Serbka Ivana Maksimović (687.5), a brąz Czeszka Adela Sykorova (683.0).