Wyszukiwarka wyborcza

Wybory Parlamentarne

Sprawdź, gdzie możesz zagłosować

Do wyborów pozostało

  • 01dzień
  • 03godz.
  • 44min.
Odwiedź serwis wyborczy 

Lofty w starej elektrowni. Rozpoczyna się przebudowa XIX-wiecznej elektrowni

Piotr Jach
Piotr Jach
Stan obecny XIX-wiecznej elektrowni. Materiały inwestora
Kolejna stara łódzka fabryka zmieni się w loft. Wkrótce na terenie dawnych zakładów włókienniczych Karla Gottlieba Sängera, Karola Weilego i Stanisława Landaua przy ul. Wróblewskiego 8 rozpoczną się prace w XIX-wiecznej elektrowni, która zostanie zaadaptowana do celów mieszkaniowych.

Projekt noszący nazwę Modern Loft stanowi II etap budowy osiedla Art Modern, które powstaje wokół zabytkowego obiektu. Inwestycja OPG Property Professionals jest już w połowie ukończona.

W starej elektrowni powstanie 12 loftów o zróżnicowanym metrażu i rozkładzie pomieszczeń. Od dwupoziomowych, liczących ponad 100 mkw. penthouse'ów po kompaktowe lofty o powierzchni już od 43 mkw. Industrialna surowość, jaka charakteryzuje loftowe wnętrza, nie oznacza jednak rezygnacji ze współczesnych udogodnień. Mieszkania w Modern Loft zostaną wyposażone w funkcjonalności Smart Home, takie jak sterowanie systemami ogrzewania, chłodzenia czy oświetlenia.

Lofty w starej elektrowni. Rozpoczyna się przebudowa XIX-wie...

Rosnące wokół budynku Modern Loft osiedle Art Modern jest aktualnie na II etapie budowy. Tuż obok zabytkowej elektrowni wkrótce do użytku oddany zostanie nowoczesny 6-piętrowy budynek mieszczący 72 mieszkania. Jeszcze w tym roku ruszyć ma budowa III etapu, w ramach którego powstanie kolejnych 106 lokali, od kawalerek o powierzchni 25 mkw., przez rozkładowe mieszkania trzy- i czteropokojowe, aż po ponadstumetrowe apartamenty.

Chcesz się budować? Dobrze się przygotuj

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone ze względu na ciszę wyborczą i zostanie włączone po jej zakończeniu.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie