Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Łódzkie uczelnie akademickie w najnowszym rankingu Perspektyw

Magdalena Jach
Magdalena Jach
Politechnika Łódzka uplasowała się na 8 miejscu, Uniwersytet Łódzki i Uniwersytet Medyczny w Łodzi – na 15 – oto pozycje naszych uczelni wyższych wśród 100 najwyżej notowanych uczelni akademickich w Polsce w 21. rankingu, przygotowanym przez Fundację Edukacyjną Perspektywy.

Uczelnie zostały też sklasyfikowane w poszczególnych kategoriach – i tak wśród technicznych PŁ jest czwarta, wśród uniwersytetów – UŁ jest piąty i wśród uczelni medycznych – nasz Umed - także piąty.

Ranking Perspektyw uwzględnia 29 wskaźników zebranych w kilka kategorii, którym przypisano procentowy udział w ogólnym wyniku: prestiż (12%), absolwenci na rynku pracy (12%), innowacyjność (8%), potencjał naukowy (15%), efektywność naukowa (28%), warunki kształcenia (10%), umiędzynarodowienie (15%). Jak podkreślają organizatorzy rankingu czyni to z niego jeden z najbardziej rozbudowanych i najbardziej transparentnych rankingów edukacyjnych na świecie.

W uroczystości ogłoszenia wyników i wręczenia dyplomów najlepszym uczelniom wziął udział rektor elekt Politechniki Łódzkiej prof. Krzysztof Jóźwik. Komentując miejsce uczelni w rankingu powiedział:

Czuję satysfakcję i radość, że Politechnika Łódzka należy do elity polskich uczelni akademickich. Konsekwentnie budujemy nasz prestiż i pozycję. Czynimy to z myślą o naszych studentach, którym chcemy zapewnić kształcenie na najwyższym poziomie i naszych partnerach z otoczenia gospodarczego uczelni.

Wysokie trzecie miejsce w Polsce pod względem innowacyjności to dowód na aktywność PŁ w prowadzeniu badań mających wpływ na rozwój nowych technologii. Jesteśmy też trzecią najbardziej umiędzynarodowioną uczelnią techniczną. Naszymi partnerami są czołowe światowe uniwersytety, z którymi nie tylko prowadzimy badania, ale korzystamy z ich doświadczeń we wprowadzaniu nowych koncepcji kształcenia.

Chciałbym też pogratulować awansu w rankingu Uniwersytetowi Łódzkiemu i Uniwersytetowi Medycznemu w Łodzi. Łódź akademicka rośnie w siłę i to bardzo cieszy.

od 7 lat
Wideo

echodnia.eu W czerwcu wybory do Parlamentu Europejskiego

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany