Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Łódzkie Schronisko dla Zwierząt wznawia adopcje psów i kotów. Większość procedury odbywa się przez internet

Piotr Jach
Piotr Jach
Choć łódzkie Schronisko dla Zwierząt – w trosce przede wszystkim o zdrowie jego pracowników – nadal pozostaje zamknięte dla odwiedzających, od poniedziałku, 18 maja, wznawia możliwość adopcji przebywających w nim zwierząt (a obecnie to 320 psów i 40 kotów).

Aż do odwołania cała procedura będzie odbywać się przez internet (szczegóły na www.schronisko-lodz.pl). Z jednym wyjątkiem – zwierzę musi poznać nowych właścicieli i odwrotnie. Na spotkania z potencjalnymi pupilami pracownicy schroniska będą umawiać zainteresowanych na konkretny dzień i godzinę. Wizyty będą odbywać się poza budynkiem schroniska, bez względu na pogodę i z zachowaniem należytych środków bezpieczeństwa (maseczki ochronne i rękawiczki, schronisko zapewnia płyny dezynfekujące).

– Mamy nadzieję, że wiele zwierząt znajdzie nowe domy. Odkąd schronisko jest zamknięte, wiele osób telefonicznie pytało o możliwość adopcji psa lub kota – mówi Marta Olesińska, dyrektor placówki.

Jak adoptować zwierzę ze schroniska

 1. Wszystkie zwierzęta przebywające w schronisku (psy i koty) mają swoje wizytówki z opisami i zdjęciami na stronie www schroniska www.schronisko-lodz.pl.
 2. Osoba zdecydowana na adopcję zwierzęcia wybiera ze strony www zwierzę, którym jest zainteresowana (wybór maksymalnie 3 zwierząt).
 3. W sprawie adopcji ze schroniskiem należy kontaktować się drogą mailową ([email protected]). W wiadomości trzeba podać imię zwierzęcia, jego numer ewidencyjny lub numer chip (podane na stronie www schroniska). W celu usprawnienia procesu adopcji koniecznie jest podanie kontaktowego numeru telefonu.
 4. Pracownicy Działu Adopcji drogą mailową przesyłają ankietę przedadopcyjną, a następnie kontaktują się telefonicznie z zainteresowanymi adopcją. Na podstawie przesłanej ankiety i po rozmowie telefonicznej podejmowana jest decyzja o powierzeniu opieki nad danym zwierzęciem. Następnie umawiana jest wizyta w schronisku na konkretny dzień i godzinę. Uwaga: w sytuacji kiedy jednym zwierzęciem interesuje się wiele osób, schronisko zastrzega sobie prawo do kontaktu z wybranymi osobami.
 5. Podczas adopcji pracownicy schroniska zachowują i przestrzegają wszystkich obowiązujących zasad bezpieczeństwa w kontakcie z innymi osobami (maski, przyłbice, rękawiczki, dezynfekcja).
 6. Osoby umówione w schronisku na zapoznanie ze zwierzęciem muszą być zaopatrzone w maski i rękawiczki. Schronisko udostępnia płyny dezynfekcyjne.
 7. Zapoznanie ze zwierzęciem, formalności związane z adopcją oraz przekazanie zwierzęcia odbywa się poza budynkiem schroniska.
 8. Adopcje zwierząt odbywają się we wtorki, środy i czwartki w godzinach: 11.00-15.00 oraz w soboty i niedziele w godzinach: 10.00-14.00. Poniedziałki i piątki są dniami bez adopcji.
 9. Podczas adopcji należy mieć ze sobą dokument tożsamości, a także obrożę i smycz dla psa, w przypadku kota – transporter.
 10. Opłaty adopcyjne wynoszą: szczeniaki/kocięta 32 pln, pies dorosły 52 pln, kot dorosły 37 pln. Płatności dokonuje się w dniu adopcji gotówką. Adoptujący otrzymuje paragon potwierdzający wpłatę. Należy przygotować i mieć przy sobie odliczoną kwotę.
 11. Nie wszystkie zwierzęta przebywające w schronisku mogą obecnie zostać przekazane do adopcji (np. potencjalnie agresywne, wycofane, wymagające dłuższej socjalizacji lub kilku spotkań).
 12. Schronisko zastrzega sobie możliwość zmian w procedurze adopcji w oparciu o aktualną sytuację epidemiczną.
 13. Procedura adopcji zwierząt w czasie epidemii koronawirusa obowiązuje od dnia 18 maja 2020 roku do odwołania.
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Odszkodowania i nowe miejsce dla działkowiczów w Trzebini

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany