Wyszukiwarka wyborcza

Wybory Parlamentarne

Sprawdź, gdzie możesz zagłosować

Do wyborów pozostało

  • 00dni
  • 17godz.
  • 22min.
Odwiedź serwis wyborczy 

Łódzkie instytucje kultury wracają do pracy, tydzień później zwiedzimy Radegast i Radogoszcz

Agnieszka Jedlińska
Agnieszka Jedlińska
Możemy już pójść do biblioteki i osobiście odebrać lub oddać książki. Dziś (poniedziałek 11 maja) otwarto 25 filii Miejskiej Biblioteki. Wreszcie pobuszujemy po półkach z woluminami, choć pracownicy woleliby, żebyśmy dla bezpieczeństwa książki nadal zamawiali przez internet lub telefon. Z kolei te, które zwrócimy trafią na kwarantannę i przez trzy dni nie będą mogły być wypożyczone. Za tydzień z kolej otworzą się dwa plenerowe oddziały Muzeum Tradycji Niepodległościowych. Od jutra (12 maja) możemy się wybrać do jednej z trzech placówek Muzeum Sztuki.

Biblioteki będą czynne przez pięć dni w tygodniu w godzinach 8-20 z przerwą od godz. 13.30 do 14. Placówka ma zgodę Sanepidu na prowadzenie działalności w rygorze sanitarnym.

Szczególne względy bezpieczeństwa będzie trzeba zachować w każdym z trzech oddziałów: ms1 (ul. Więckowskiego 36), ms2 (ul. Ogrodowa 19) i Pałac Herbsta (ul. Przędzalniana 72). Liczba zwiedzających jest limitowana warto więc wcześniej zapoznać się z zasadami zwiedzania, które znajdują się na stronie internetowej placówki.

Jako pierwsze spośród podległych łódzkiemu magistratowi placówek kulturalnych 19 maja otworzy się Muzeum Tradycji Niepodległościowych. Nie będzie można jednak wchodzić do żadnego z budynków wystawienniczych.
– Otwieramy nasze ekspozycje plenerowe, czyli okolice sarkofagu na Radogoszczu oraz tunel i stację Radegast – mówi Jacek Wawrzynkiewicz, dyrektor placówki. – Nie będzie jednak można wejść do budynków, a tym samym podziwiać choćby makiety dawnej Łodzi „Zaginiony kwartał” w muzeum Radegast.

Na Radogoszczu będzie można oglądać dwie wystawy plenerowe:#„Łodzianie dla niepodległej” i poświęcona rocznicy katyńskiej, która pojawi się z okazji otwarcia placówki.

Pozostałe łódzkie placówki w tym Centralne Muzeum Włókiennictwa oraz Miejska Galeria Sztuki wznowią działalność 1 czerwca. Będą jednak funkcjonowały w ograniczonym zakresie, z zachowaniem bezpieczeństwa.
Koszt powrotu do funkcjonowania, czyli przystosowanie do powolnego wracania do prowadzenia działalności to 320 tysięcy złotych.
W ciągu dwóch ostatnich miesięcy łódzka kultura straciła 4,5 miliona złotych. Głównie wynika to z zawieszenia sprzedaży biletów i dotyczy przede wszystkim łódzkich teatrów.

Parki kieszonkowe. Nowość w mieście

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone ze względu na ciszę wyborczą i zostanie włączone po jej zakończeniu.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie