Wyszukiwarka wyborcza

Wybory Parlamentarne

Sprawdź, gdzie możesz zagłosować

Łódzkie historie. Legendarny uzdrowiciel Stanisław Nardelli nazywany był polskim Cleve’em Harrisem

Janusz Kubik
W latach 80. XX wieku wiele mówiono o fenomenie Stanisława Nardellego ze Stalowej Woli, który po ukończeniu pięćdziesiątego roku życia i przejściu na rentę inwalidzką zaczął uzdrawiać ludzi. Podczas seansów zbiorowych, w którychczęsto brali udział ciężko chorzy ludzie, tworzył tzw. łańcuchy energetyczne, wykorzystując zjawisko biopola i ponoć uzdrawiał przy pomocy tzw. fal życia poprzez dotyk swoich dłoni.

W czasie jednego seansu na stadionie w Tomaszowie Mazowieckim w 1983 roku emitował swą energię poprzez łańcuch trzymających się za ręce 27 tysięcy chorych. Jak twierdził Nardelli, jego pacjenci ,,gubili w ten sposób swój zły rytm i częstotliwość, dostrajając uszkodzone biopole nowymi energetycznymi falami życia”, podobno 400-krotnie silniejszymi.

Przypominał wtedy legendę - słynnego Cleve’a Harri-sa, który poprzez dotyk leczył ponoć tych, którym medycyna konwencjonalna nie mogła już pomóc. Jeszcze inny trapeuta leczył podobno wzrokiem, wpatrując się podczas zbiorowego seansu w wielotysięczny tłum( 12 tys.chorych) i zapewniając o swojej uzdrowicielskiej mocy. Wiara czyni cuda - mówiono wtedy - tak jak sugestia. Nie wiadomo, ilu chorym ludziom Stanislaw Nardelli pomógł, bo nikt takiego rejestru nie prowadził.

Dziś w Polsce jest podobno 100 tysięcy uzdrowicieli, bioterapeutów, zielarzy, radiestetów, psychotroników, szamanów, kręgarzy, do których wciąż ustawiają się kolejki chorych.

Oto najnowsze informacje o frekwencji

Wideo

Komentarze 6

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone ze względu na ciszę wyborczą i zostanie włączone po jej zakończeniu.

Podaj powód zgłoszenia

D
Dla naiwniaka może i dobre

Dokładnie zwykli naciągacze kaznodzieje

O
Obiektywny

Taki sam on uzdrowiciel jaki psychologowie , siła sugestii i tyle raz się uda raz nie .

h
hugo

adin dwa.........tri.......czetyrie.......10 taki był wtedy triend :))))ręce które leczą :))))

k
kazik

- prędzej czy później sam się w takiej kolejce ustawisz i pamiętaj, że ktoś inny tak samo wtedy pomyśli o tobie.

m
mietek

Osobiście nie miał bym zaufania do uzdrowiciela, który sam był na rencie i dożył, jeśli dobrze pamiętam, ledwo sześćdziesięciu lat …

n
narodowy

ciemnogród / jak w filmie konopielka/
,,Dziś w Polsce jest podobno 100 tysięcy uzdrowicieli, bioterapeutów, zielarzy, radiestetów, psychotroników, szamanów, kręgarzy, do których wciąż ustawiają się kolejki chorych.

Dodaj ogłoszenie