Łódzki ZDiT przystępuje do budowy dróg rowerowych, których nie chcą ani okoliczni mieszkańcy, ani... rowerzyści

Piotr Jach
Piotr Jach
Zaktualizowano 
Zasadność tej inwestycji kwestionują mieszkańcy osiedla Zdrowie-Mania, którzy pojawili się na konferenecji. - Po jednej stronie ul. Siewnej jest już nowy trakt pieszo-rowerowy. Budowanie drugiego, po jej drugiej stronie, nie ma sensu, tak samo, jak droga rowerowa wzdłuż ul. Wieczność, bo mało kto jeździ tamtędy rowerem, a natężenie ruchu jest na tyle nieduże, że rowerzyści mogą spokojnie korzystać z jezdni - przekonywał Adam Macander, randy osiedla Zdrowie-Mania. - Parking przy ul. Wieczność to też pomyłka. Będzie wykorzystywany raz w roku, 1 listopada, kiedy ludzie przyjadą na cmentarz na Mani. Nie jesteśmy przeciwko inwestycjom, ale przeciwko marnotrawieniu środków finansowych - jak najbardziej.Czytaj więcej na następnej stronie Piotr Jach
Do interesującej konfrontacji doszło wczoraj na konferencji prasowej, na której urzędnicy Zarządu Dróg i Transportu zapowiedzieli kontynuację rozbudowy sieci ścieżek rowerowych na osiedlu Mania. Do końca roku ma ich przybyć 1,5 kilometra w ciągu ul. Siewnej, Borowej oraz ul. Wieczność (wokół cmentarza Mania). Wyremontowane zostaną także chodniki, a przy ul. Wieczność ma powstać parking na kilkanaście aut. Całość ma kosztować 1,4 mln zł.

Zasadność tej inwestycji kwestionują mieszkańcy osiedla Zdrowie-Mania, którzy pojawili się na konferenecji.

- Po jednej stronie ul. Siewnej jest już nowy trakt pieszo-rowerowy. Budowanie drugiego, po jej drugiej stronie, nie ma sensu, tak samo, jak droga rowerowa wzdłuż ul. Wieczność, bo mało kto jeździ tamtędy rowerem, a natężenie ruchu jest na tyle nieduże, że rowerzyści mogą spokojnie korzystać z jezdni - przekonywał Adam Macander, randy osiedla Zdrowie-Mania. - Parking przy ul. Wieczność to też pomyłka. Będzie wykorzystywany raz w roku, 1 listopada, kiedy ludzie przyjadą na cmentarz na Mani. Nie jesteśmy przeciwko inwestycjom, ale przeciwko marnotrawieniu środków finansowych - jak najbardziej.

Rower miejski... na dachu hali Górniak. Zdjęli go strażacy [zdjęcia]

- Budowa dróg rowerowych zapewni kompletność całej siatki takich szlaków tym rejonie i stworzy dobrą komunikację Teofilowa i okolic z centrum miasta - bronił miejskiej koncepcji Tomasz Andrzejewski, rzecznik prasowy ZDiT, a wtórował mu Piotr Kaźmierczak od zrównoważonego transportu.

Po stronie mieszkańców stanął Hubert Barański z Rowerowej Łodzi, który również powątpiewa w sens budowy dróg rowerowych przy cmentarzu.

- Mało kto tamtędy jeździ. Rowerzyści jadący w kierunku centrum wybierają ul. Krakowską i park na Zdrowiu. Lepiej wydać te 1,4 mln zł gdzie indziej - mówi aktywista.

Macander podkreśla, że w tym roku, ze środków budżetu obywatelskiego, ma zostać utwardzona dogodna dla rowerzystów ścieżka przecinająca las między ul. Siewną z ul. Biegunową. Radny zapowiada, że wraz z mieszkańcami Mani złoży oficjalny protest przeciwko realizacji rowerowej inwestycji na osiedlu na ręce władz miasta i kierownictwa ZDiT.

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 21

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

.
2019-08-08T11:05:10 02:00, Gość:

ścieżki rowerowe po dwóch stronach jezdni są na ul Paderewskiego i na Zgierskiej ,a co na to pełnomocnik do od betonowania miasta wiceprezydent Trela kandydat razem z Zimochem dp sejmu

Spierdalaj pisowski przygłupie

.
2019-08-08T14:19:03 02:00, Tomala1122:

Musi być duzzzzzzzzzzo betonu, a mało zieleni, bo przecież miasto i obrzeża trzeba betonem wykładać żeby później powodzie były, normalnie zero myślenia ze strony urzędników, już centrum miasta jest coraz bardziej wybetonowane, teraz trzeba resztę wybetonowac brawo urzędnicy.

Pierdolisz przygłupie

R
Rwr
2019-08-09T06:43:57 02:00, Teodor:

A co to jest ścieżka rowerowa? Czy jest takie pojęcie w kodeksie?

A gufno, debilu.

T
Teodor

A co to jest ścieżka rowerowa? Czy jest takie pojęcie w kodeksie?

T
Tia

Rowerzystom ta ścieżka się przyda, to fletomeny protestują, bo nie dostali kasy!

G
Gość
2019-08-08T09:59:36 02:00, KP:

Co za jeb.... pajac projektuje te ścieżki rowerowe ???? Chodnik to kur...a jeb..y slalom , i ciągłe oglądanie sie za siebie czy nie zapier...a bezmyślny rowerzysta albo debile na hulajnogach .... Zaprojektujcie im ścieżkę w tym tunelu co drążycie pod ziemią , pomiędzy torami niech się ścigają z pociągiem. A projektanta do łopaty i niech kopie tunel !!!!Jeszcze jedno, zróbcie porządek z tym rowerem miejskim bo tylko zaśmieca ulice i parki , rozklekotane dziadostwo !!!!!

2019-08-08T15:37:32 02:00, Kierowca:

Dokładnie DDR co chwila przeplata się z chodnikiem i jezdnia. A pedolot niczym pociąg nie zwolni nigdy, oni są nie zniszczalni nie boją się samochodów, a co to dopiero pieszych. On zawsze uważa że ma pierwszeństwo.

Na zachodniej ścieżkę zrobili od strony ulicy a chodnik w miejscu wcześniejszej ścieżki ipske pasów dla pieszych bo przejazdu dla rowerów koło urzędu wjazdu do menu nie przemalowali i rowerzyści teraz mają przejście dla pieszych a piesi przejazd dla rowerów nie którzy rowerzyści zjeżdżają z ścieżki na ten stary przejazd do którego prowadzi chodnik.

G
Gość
2019-08-08T14:19:03 02:00, Tomala1122:

Musi być duzzzzzzzzzzo betonu, a mało zieleni, bo przecież miasto i obrzeża trzeba betonem wykładać żeby później powodzie były, normalnie zero myślenia ze strony urzędników, już centrum miasta jest coraz bardziej wybetonowane, teraz trzeba resztę wybetonowac brawo urzędnicy.

2019-08-08T15:32:22 02:00, Kierowca:

Mózg masz wybetonowany. Wyjzyj przez okno, (no chyba, że nie możesz bo ci drzewa zasłaniają widok).miasto wygląda jak jedna wielka dżungla. Obecnie na żadnym osiedlu nie da się mieszkać niżej niż na 6 piętrze żeby drzewa okien nie zasłaniały.

Zgadza się!

G
Gość

Co za bzdura! Kto niby nie chce? Ja jestem rowerzystą i zależy mi żeby ścieżka powstała.

k
kolo

ścieżka, ścieżko - chodnik albo chociaż wydzielony pas dla rowerów jest potrzeby na ul Demokratycznej gdzie ruch zwłaszcza tirów jest bardzo. duży a akurat ta ulica łączy Dąbrowe i Chojny z Ruda...

K
Kierowca
2019-08-08T09:59:36 02:00, KP:

Co za jeb.... pajac projektuje te ścieżki rowerowe ???? Chodnik to kur...a jeb..y slalom , i ciągłe oglądanie sie za siebie czy nie zapier...a bezmyślny rowerzysta albo debile na hulajnogach .... Zaprojektujcie im ścieżkę w tym tunelu co drążycie pod ziemią , pomiędzy torami niech się ścigają z pociągiem. A projektanta do łopaty i niech kopie tunel !!!!Jeszcze jedno, zróbcie porządek z tym rowerem miejskim bo tylko zaśmieca ulice i parki , rozklekotane dziadostwo !!!!!

Dokładnie DDR co chwila przeplata się z chodnikiem i jezdnia. A pedolot niczym pociąg nie zwolni nigdy, oni są nie zniszczalni nie boją się samochodów, a co to dopiero pieszych. On zawsze uważa że ma pierwszeństwo.

K
Kierowca
2019-08-08T14:19:03 02:00, Tomala1122:

Musi być duzzzzzzzzzzo betonu, a mało zieleni, bo przecież miasto i obrzeża trzeba betonem wykładać żeby później powodzie były, normalnie zero myślenia ze strony urzędników, już centrum miasta jest coraz bardziej wybetonowane, teraz trzeba resztę wybetonowac brawo urzędnicy.

Mózg masz wybetonowany. Wyjzyj przez okno, (no chyba, że nie możesz bo ci drzewa zasłaniają widok).miasto wygląda jak jedna wielka dżungla. Obecnie na żadnym osiedlu nie da się mieszkać niżej niż na 6 piętrze żeby drzewa okien nie zasłaniały.

T
Tomala1122

Musi być duzzzzzzzzzzo betonu, a mało zieleni, bo przecież miasto i obrzeża trzeba betonem wykładać żeby później powodzie były, normalnie zero myślenia ze strony urzędników, już centrum miasta jest coraz bardziej wybetonowane, teraz trzeba resztę wybetonowac brawo urzędnicy.

G
Gość

Co za ułomy jesteście. Więcej scieżek to lepsza komunikacja dla ludzi a latem mniejszy ruch samochodowy. Jak widać otyłe społeczeństwo czasem jedzie 2km do sklepu po harnasia samochodem.

G
Gość
2019-08-08T11:05:10 02:00, Gość:

ścieżki rowerowe po dwóch stronach jezdni są na ul Paderewskiego i na Zgierskiej ,a co na to pełnomocnik do od betonowania miasta wiceprezydent Trela kandydat razem z Zimochem dp sejmu

bardzo dobrze że sa po dwóch stronach przy takim ruchu

G
Gość

Ja chcę tej ścieżki bo będę tędy codziennie jeździła

Dodaj ogłoszenie