Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Łódzki Salon Maturzystów 2022 w Zatoce Sportu PŁ - Matura 2023 i oferta wyższych uczelni

Magdalena Jach
Magdalena Jach
Setki uczniów ze szkół ponadpodstawowych odwiedzają Łódzki Salon Maturzystów, jaki  został otwarty na Politechnice Łódzkiej. Po dwóch latach edycji targów edukacyjnych w formie online z powodu pandemii, ich organizator – Perspektywy – powrócił do formuły stacjonarnej. Targi trwają 13 i 14 września, a odwiedzać je można w godz. 9-15 w Akademickim Centrum Sportowo-Dydaktycznym Zatoka Sportu (al. Politechniki 10).
Setki uczniów ze szkół ponadpodstawowych odwiedzają Łódzki Salon Maturzystów, jaki został otwarty na Politechnice Łódzkiej. Po dwóch latach edycji targów edukacyjnych w formie online z powodu pandemii, ich organizator – Perspektywy – powrócił do formuły stacjonarnej. Targi trwają 13 i 14 września, a odwiedzać je można w godz. 9-15 w Akademickim Centrum Sportowo-Dydaktycznym Zatoka Sportu (al. Politechniki 10). Krzysztof Szymczak
Setki uczniów ze szkół ponadpodstawowych odwiedzają Łódzki Salon Maturzystów, jaki został otwarty na Politechnice Łódzkiej. Po dwóch latach edycji targów edukacyjnych w formie online z powodu pandemii, ich organizator – Perspektywy – powrócił do formuły stacjonarnej. Targi trwają 13 i 14 września, a odwiedzać je można w godz. 9-15 w Akademickim Centrum Sportowo-Dydaktycznym Zatoka Sportu (al. Politechniki 10).

Łódzki Salon Maturzystów 2022 w Zatoce Sportu PŁ

Setki uczniów ze szkół ponadpodstawowych odwiedzają Łódzki Salon Maturzystów, jaki został otwarty na Politechnice Łódzkiej. Po dwóch latach edycji targów edukacyjnych w formie online z powodu pandemii, ich organizator – Perspektywy – powrócił do formuły stacjonarnej. Targi trwają 13 i 14 września, a odwiedzać je można w godz. 9-15 w Akademickim Centrum Sportowo-Dydaktycznym Zatoka Sportu (al. Politechniki 10).

Tematem wiodącym Salonu Maturzystów jest nowa formuła matury, jaka czeka tegorocznych uczniów ostatnich klas liceów i techników już w maju 2023 r. Jej poświęcone są prezentacje, o niej także opowiadał w swoim wystąpieniu dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej Marcin Smolik. Zostało ono nagrane wcześniej i wyświetlone zainteresowanym podczas inauguracji łódzkiego Salonu. Uczniowie mają też wyjątkową okazję porozmawiać, zadać pytania oraz rozwiać swoje wątpliwości dotyczące matury czy egzaminów zawodowych podczas bezpośrednich spotkań z ekspertami Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łodzi. Poza tym planując dalszą ścieżkę edukacyjną mogą spotkać się z przedstawicielami 13 uczelni wyższych, którzy chętnie przybliżają młodzieży swoją ofertę. W Zatoce Sportu prezentują się: Akademia Górniczo – Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie, Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi, Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie, Politechnika Łódzka, Politechnika Świętokrzyska w Kielcach, Społeczna Akademia Nauk w Warszawie, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, Uniwersytet Łódzki, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Warszawska Szkoła Reklamy, Wojskowa Akademia Techniczna im. J. Dąbrowskiego w Warszawie, Wyższa Szkoła Bankowa w Łodzi, Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi.

Matura w maju 2023 r. będzie pierwszą, do której przystąpią absolwenci ośmioletniej szkoły podstawowej. W obowiązkowej części ustnej obejmować będzie język polski i język obcy nowożytny. Egzamin z polskiego został zmieniony. Zdający wylosuje zestaw dwóch zadań: pierwsze - z puli zadań jawnych, zawierające zagadnienie sprawdzające znajomość treści i problematyki lektury obowiązkowej, drugie - dotyczące zagadnienia, związanego z literaturą lub innymi dziełami sztuki albo językiem.

Będzie musiał omówić je na podstawie dołączonego do polecenia materiału w postaci tekstu literackiego lub nieliterackiego albo tekstu ikonicznego. Zadania jawne są publikowane na stronie CKE. Próg zaliczenia to 30 %. W części pisemnej obowiązkowe pozostają na poziomie podstawowym: język polski, matematyka i język obcy, które trzeba zaliczyć na 30 %, a także jeden przedmiot na poziomie rozszerzonym, bez określonego progu zaliczenia. Absolwent może przystąpić także do egzaminów dodatkowych z wybranych przedmiotów (max jeszcze 5) na poziomie rozszerzonym (lub dwujęzycznym). Szczegółowe informatory maturalne wraz z wymaganiami z poszczególnych przedmiotów znajdują się na stronach CKE i OKE. (MJ)

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Nie tylko o niedźwiedziach, które mieszkały w minizoo w Lesznie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany