MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Łódzki Olimp trzeci w mistrzostwach Polski w karate

Kolejne medale mistrzostw Polski, tym razem w kategoriach wiekowych U-21, junior i kadet, wywalczyli karatecy Olimpu.

Łódzcy zawodnicy zdobyli 5 złotych, 2 srebrne i 3 brązowe medale. Dzięki temu, Olimp uplasował się na trzecim miejscu w klasyfikacji generalnej.

Łódzcy mistrzowie Polski: Kseniya Dronchanka - U21 kategoria wagowa - 55 kg, Antonina Żurwaska - U21 kat. - 61 kg, Dominik Dziuda - U21 kat. - 67 kg, Łukasz Bankowski - U21 kat. - 75 kg, Nikola Szuba - Kadetki kat. - 54 kg.
Wicemistrzowie kraju: Zuzanna Dopieralska - Junior - 53 kg, Przemysław Kołodziajczak - Junior - 76 kg, brązowe medale zdobyli: Kamil Milski - U21 - 60 kg, Maciej Róg - U21 - 75 kg, Oliwia Kaźmierczak Kadetki - 47 kg.
Trenerem łódzkich zawodników jest Maciej Gawłowski.

Na starcie Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Zielonkach-Parceli stanęło blisko 500 zawodników z 64 klubów.