Łódzki magistrat szykuje na sprzedaż sześć działek. Chce...

  Łódzki magistrat szykuje na sprzedaż sześć działek. Chce zarobić ponad 7 mln zł

  Zdjęcie autora materiału

  Express Ilustrowany

  Wartość działki przy ul. Solec i Srebrzyńskiej oszacowano na 2,1 mln zł. Może tam powstać osiedle.
  1/2
  przejdź do galerii

  Wartość działki przy ul. Solec i Srebrzyńskiej oszacowano na 2,1 mln zł. Może tam powstać osiedle. ©Google Street View

  Na najbliższej sesji Rady Miejskiej w Łodzi w porządku obrad ma się znaleźć 6 projektów uchwał dotyczących miejskich nieruchomości przeznaczonych na sprzedaż. Dzięki temu do kasy miasta ma wpłynąć co najmniej 7,2 mln zł.
  Jak dotąd rzeczoznawcy oszacowali wartość 3 z 6 działek. Najdroższa, bo wartą 2, 177 mln zł jest nieruchomość o pow. 5 tys. mkw. przy ul. Ejsmonda. Jest ona niezabudowana, a znajdują się na niej asfaltowe boisko szkolne oraz parking samochodowy. Na tym terenie mogą powstać budynki wielorodzinne.

  Na ten sam cel może być przeznaczona również druga działka o zbliżonej wartości – 2,142 mln zł na rogu ul. Solec i Srebrzyńskiej. Ma ona powierzchnię 5,6 tys. mkw. Znajdują sie na niej dwa 50-letnie murowane budynki przeznaczone do rozbiórki i liczne samosiejki drzew. Trzeci wyceniony teren przeznaczony na sprzedaż ma pow. 4,5 tys. mkw., a są to działki przy ul. Wersalskiej 7 i Juliusza 18 i 20. Nie są one zabudowane, a znajdują się na nich drzewa, w tym klon będący pomnikiem przyrody oraz dąb o średnicy pnia ponad 3,2 m. Teren ma wartość 1,2 mln zł, a może być tam prowadzona działalność gospodarcza o „znacznej uciążliwości”.

  Czytaj treści premium w Expressie Ilustrowanym Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo