MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Łódzki areszt śledczy jak terminal na dworcu, gdzie przesiadają się więźniowie z całej Polski

Agnieszka Jedlińska
Agnieszka Jedlińska
Pensjonariusze aresztów śledczych i więzień z całej Polski przyjeżdżają  do łódzkiego Aresztu Śledczego. Łódzka jednostka przy ul. Smutnej 21 jest miejscem tranzytowym, swoistym dworcem przesiadkowym dla tymczasowo aresztowanych i skazanych, którzy muszą z jakiegoś powodu zmienić jednostkę, w której zostali wcześniej zakwaterowani. Czasem jest ich nawet 180 jednego dnia.Czytaj na kolejnym slajdzie
Pensjonariusze aresztów śledczych i więzień z całej Polski przyjeżdżają do łódzkiego Aresztu Śledczego. Łódzka jednostka przy ul. Smutnej 21 jest miejscem tranzytowym, swoistym dworcem przesiadkowym dla tymczasowo aresztowanych i skazanych, którzy muszą z jakiegoś powodu zmienić jednostkę, w której zostali wcześniej zakwaterowani. Czasem jest ich nawet 180 jednego dnia.Czytaj na kolejnym slajdzie Areszt Śledczy/Michał Pietrasik
Łódzka jednostka przy ul. Smutnej 21 jest miejscem tranzytowym, swoistym dworcem przesiadkowym dla tymczasowo aresztowanych i skazanych, którzy muszą z jakiegoś powodu zmienić jednostkę, w której zostali wcześniej zakwaterowani. Czasem jest ich nawet 180 jednego dnia.

– Jedna grupa transportuje osadzonych z jednostek podległych konkretnemu Okręgowemu Inspektoratowi Służby Więziennej – tłumaczy ppor.Michał Pietrasik, rzecznik prasowy dyrektora Aresztu Śledczego.

Wczoraj konwojenci z Zakładu Karnego Czerwony Bór przywieźli osadzonych z jednostek Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej Białystok. Przy ul. Smutnej zmienili oni pojazd konwojowy i pojechali do jednostek docelowych we Wrocławiu, Wołowie, Garbalinie, Trzebini i Rawiczu. W tym konkretnym konwoju większość skazanych podróżowała w związku z nauką w przywięziennych centrach kształcenia ustawicznego i koniecznością przetransportowania ich przed rozpoczęciem roku szkolnego.

Kilku rozpocznie terapię leczenia uzależnień. 11 osadzonych (skazanych i tymczasowo aresztowanych) zakwaterowano w łodzkiej jednostce. Dziewięciu z nich w związku z rejonizacją (z ich udziałem toczą się sprawy przed łódzkimi sądami) a dwóch skazanych przyjechało na badania w ośrodku diagnostycznym.

Inne przyczyny transportu to: zatrudnienie, ważne względy rodzinne, zmiana grupy i podgrupy klasyfikacyjnej (np. przeniesienie skazanego z zakładu karnego typu zamkniętego do zk typu półotwartego lub odwrotnie), ustalenie okresu, o którym mowa w art 164 Kkw (okres 6 miesięcy przed końcem kary niezbędnym dla właściwego procesu readaptacji i przygotowania do zwolnienia z zakładu. W związku z dużą liczbą pojazdów konwojowych przebudowano parking na terenie jednostki.

Wystawiono toalety przenośne dla osadzonych (Toi-Toi). Funkcjonariusze SW korzystają z infrastruktury aresztu: toalety, kantyna.
W dniu konwojowym konieczne jest też zwiększenie stanu funkcjonariuszy działu ochrony dbających o bezpieczeństwo jednostki.

od 7 lat
Wideo

Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany