Łódzka wojna na sztachety

Rezerwowy Pafka
Na jaką dotację z miasta zasługują siatkarki Budowlanych
Na jaką dotację z miasta zasługują siatkarki Budowlanych Paweł Łacheta
Dzielenie miejskich pieniędzy na łódzki sport przypomina wolnoamerykankę. Nie... na to, co się dzieje, trzeba mocniejszego określenia: to wojna na sztachety podczas wielkiej zabawy. Brak ładu, składu, sensu, a krew się leje.

Trudno zrozumieć dlaczego na kluby sportowe przeznacza się wielokrotnie mniej pieniędzy niż na teatry - tamto to Kultura przez duże K, a to tylko kultura... fizyczna, pozbawiona duchowego pierwiastka? Władze miasta nie podały nigdy racjonalnych powodów, dlaczego pomoc zamyka się w kwocie 5 mln zł, plus 1,5 mln na szkolenie młodzieży, a nie powiedzmy 25 mln zł. Nie przedstawiły też zasad, na jakich dzielą pieniądze na sport, przedłużające wegetację, a może raczej opóźniające agonię.
Na jaką dotację z miasta zasługują siatkarki Budowlanych
Według urzędników, najważniejsze w sportowej hierarchii miasta są rosnące niczym grzyby po deszczu kluby karate i żeńska siatkówka. To fałszywy obraz, dający mocny argument do ręki tym, którzy uważają, że dzielący kasę wydział sportu, zatrudniający armię urzędników, w obecnym kształcie nie ma sensu. Najważniejsza w Europie i w Polsce jest piłka nożna, a w Łodzi traktuje się ją jak piąte koło u wozu. Prestiż miastu zapewniają olimpijczycy, których u nas uważa się za żebraków wyciągających rękę po jałmużnę. Nieprzyznanie dotacji na działalność grup młodzieżowych Startowi, czy pominięcie Budowlanych to dowód, że papierki czy urzędnicza wojenka z klubem są ważniejsze od dobra łódzkich dzieci i przyszłości miejskiej kultury fizycznej.

FLESZ: Kiedy będzie wiosna? Zwierzęta dają sygnały.

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie