Łódzka Woda Najlepsza, czyli dlaczego picie „kranówki” ma same korzyści!

Materiał informacyjny IKEA Retail Sp. z o.o.
Chcesz dbać o planetę i oszczędzać jednocześnie pieniądze? Zależy Ci na zdrowiu i nie przepadasz za noszeniem ciężkich zakupów? Aż trudno uwierzyć jak wiele pozytywnych zmian niesie za sobą przerzucenie się z wody butelkowanej na popularną „kranówkę”! Wielu mieszkańców Łodzi wciąż nie zdaje sobie sprawy z tego jak dobrej jakości woda płynie prosto z ich kranu. IKEA Łódź we współpracy ze ZWiK przygotowała dla Was garść ciekawostek o jednej z najlepszych wód kranowych w Polsce.

Woda kranowa to oszczędność i ekologia

Powiedzmy to na starcie i bez owijania w bawełnę – w Łodzi można pić wodę prosto z kranu, bez dodatkowego filtrowania. Jest bezpieczna i zdrowa, a to nie koniec płynących z niej korzyści:

  • Zmniejsz ilość odpadów – plastikowe butelki PET to zmora współczesnego świata. Rozwój recyklingu częściowo ogranicza ich wpływ na środowisko (w IKEA surowiec ten znajdziecie nawet we frontach kuchennych KUNGSBACKA), ale wciąż ponad połowa butelek nie dostaje drugiego życia. Załóżmy, że wypijacie dziennie jedną 1,5l butelkę wody. Spróbujcie sobie wyobrazić jak duża sterta butelek zostałaby usypana po roku ich zbierania? Plastik to nie jedyny problem. Butelkowaną wodę trzeba przewozić pojazdami, a przy tym zużywać surowce kopalne.
  • Obniż rachunki – 1 litr wody z kranu jest około 300 razy tańszy od wody butelkowanej. Jeszcze lepiej wypada ona w zestawieniu ze słodzonymi napojami, a już na pewno jest od nich nieporównywalnie zdrowsza!
  • Żyj wygodnie – koniec z noszeniem ciężkich zgrzewek opakowanej w plastik wody. Zapomnijcie o częstym wynoszeniu plastikowych odpadów do osiedlowego kosza. Za każdym razem gdy potrzebujecie ugasić pragnienie, wystarczy odkręcić kran. Jeśli chcecie wodę zabrać ze sobą, zaopatrzcie się w butelkę wielorazowego użytku jak np. IKEA 365+. Można ją przechowywać w lodówce, zamrażarce, a także myć w zmywarce w temperaturze do 70°C, więc jest to prawdziwy twardziel na lata. Do końca kwietnia kupicie ją o 15% taniej i otrzymacie specjalną naklejkę akcji Łódzka Woda Najlepsza, dzięki której zainspirujecie innych do zmiany na lepsze.

Dlaczego Łódzka Woda jest Najlepsza?
Co sprawia, że łódzka kranówka jest taka wyjątkowa? Odpowiedzi na to pytanie jest kilka:

  • Wyjątkowy skład – łódzka woda nie ustępuje butelkowanym wodom źródlanym. Zawartość składników mineralnych to ponad 330 mg/litr, a wśród nich znajdziecie: wapń, magnez, sód i potas. Wszystkie te minerały są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania Waszego organizmu.
  • Jakość – decydując się na łódzką „kranówkę” macie pewność, że zawsze dostaniecie wodę najwyższej jakości. 100 badanych parametrów i 100 punktów kontrolnych – tak w liczbach przedstawia się dbałość o wodę dostarczaną do domów łodzian. Nad bezpieczeństwem wody czuwają eksperci z wyspecjalizowanych laboratoriów ZWiK oraz Sanepid-u. Nieustannie sprawdzają, czy spełniane są rygorystyczne normy jakości ustalone dla wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi. Co ciekawe, pomocy udzielają im także okonie i małże zamieszkujące specjalne akwaria, przez które przepływa woda. Mają one niezwykłe zdolności do reagowania na jakiekolwiek negatywne zmiany w jej składzie.
  • Pochodzenie – wydobycie tak dobrej wody nie przychodzi bez trudu. ZWiK wykorzystuje do tego aż 48 studni, z których najgłębsze sięgają 1 km! Znajdująca się tak głęboko woda jurajska czy kredowa ma nawet 12 tys. lat, dzięki czemu nie jest skażona przemysłową działalnością człowieka, a tym samym jest czysta i bezpieczna do picia.

Chcecie dowiedzieć się więcej? Koniecznie zajrzyjcie na stronę ZWiK oraz https://lodzkawodanajlepsza.info/

Szanuj i oszczędzaj wodę

Im więcej ma zalet, tym bardziej powinniśmy ją szanować. Woda słodka stanowi wyłącznie 3% ogółu wód na świecie, więc warto znać jak najwięcej sposobów na jej efektywne użycie. Zakręcaj kran podczas mycia zębów. Korzystając z pralki i zmywarki wybieraj tryb eko. Korzystaj z https://www.ikea.com/pl/pl/cat/baterie-umywalkowe-20724/ wyposażonych w napowietrzacze, redukujące zużycie wody. Dziel się wiedzą na temat ekologii z bliskimi - razem możemy więcej!

Dodaj ogłoszenie