Łódzka tenisistka Magdalena Fręch odpadła w I rundzie turnieju WTA Premier 5 w Dubaju.

-
Łodzianka Magdalena Fręch była o krok od sprawienia wielkiej sensacji

Polka prowadziła 4:1 w trzecim secie, ale przegrała z Darią Kasatkiną, 14. rakietą globu, w I rundzie turnieju WTA Premier 5 w Dubaju.Rosjanka odrodziła się z 1:4 w trzecim secie i pokonała Fręch 6:3, 3:6, 6:4. Rosjanka w tej fazie meczu grała dużo agresywniej, przeprowadziła kilka bardzo skutecznych akcji, czym podcięła skrzydła tenisistce z Łodzi - podają Sportowe Fakty
W trwającym dwie godziny i 15 minut meczu było 13 przełamań, z czego siedem dla Kasatkiny. Rosjanka zdobyła o cztery punkty więcej (102-98). Naliczono jej 37 kończących uderzeń i 61 niewymuszonych błędów. Fręch miała 17 piłek wygranych bezpośrednio i 40 pomyłek. Było to drugie spotkanie tych tenisistek, pierwsze w głównym cyklu. W 2011 roku w Poznaniu (ITF) Kasatkina odniosła zdecydowane zwycięstwo (6:2, 6:1)