Łódzka rodzina siłaczy dominuje

hof
Kamil Kanas
Kamil Kanas archiwum
Duży sukces odniósł łódzki siłacz Kamil Kanas. Student trzeciego roku Wydziału Mechanicznego Politechniki Łódzkiej w zawodach Pucharu Polski w klasycznym wyciskaniu sztangi leżąc dwukrotnie stanął na podium.

Kamil Kanas
Aktualny mistrz Polski juniorów zdobył dwa srebrne medale w kategorii wagowej 93 kg i w klasyfikacji open wszech wag. Wynik 190 kg to nowy rekord życiowy Kamila.
Dobry wynik dał mu awans do grudniowych mistrzostw świata, które odbędą się w Szwecji
Warto odnotować, że w zawodach PP wystartowali także jego dwaj młodsi bracia Cezary - wygrał kategorię juniorów do lat 16, a Rafał triumfował w rywalizacji juniorów do lat 20. Kamil jest zawodnikiem sekcji trójboju siłowego PŁ, trenuje pod okiem trenera Marcina Laśkiewicza.