reklama

Łódzka Kolej Aglomeracyjna od 15 grudnia znacząco zwiększy liczbę połączeń

Jacek Zemła
Jacek Zemła

Wideo

Zobacz galerię (4 zdjęcia)
Łódzka Kolej Aglomeracyjna ogłosiła szczegóły zmian, jakie przyniesie nowy rozkład jazdy pociągów. Wejdzie on w życie 15 grudnia. Składy ŁKA będą kursowały znacznie częściej po linii obwodowej wokół Łodzi (w ciągu doby pojedzie ich 85, najwięcej od czasu powstania ŁKA), 10-krotnie wzrośnie liczba połączeń między Łodzią a Tomaszowem Mazowieckim (najszybsze pokonają tę trasę w 46 minut), do i ze Skierniewic pojedzie 38 zamiast 16 składów, niektóre z nich zatrzymają się tylko na największych stacjach.

Na trasie do Skierniewic pociągi w godzinach szczytu kursować będą co pół godziny, poza nimi co godzinę. Ich liczba w dobie wzrośnie z 16 obecnie do 38. Do Warszawy w weekendy łodzian zawiezie 9 pociągów ŁKA, tyle samo zaplanowano połączeń powrotnych. To połączenie nadal będzie najszybszym środkiem komunikacji i jednocześnie najtańszym.

Zupełną nowością będzie powrót po wielu latach pociągów regionalnych na trasę Łódź Chojny - Łódź Olechów - Łódź Widzew. Od 15 grudnia w dni robocze pojedzie tamtędy 8 pociągów, w styczniu ma ich być o dwa więcej. Pociągi te mają zapewnić szybki i sprawny dojazd pracowników do centrów logistycznych i firm, które powstały w tym roku w rejonie ulic Tomaszowskiej i Jędrzejowskiej.

Od 22 grudnia zakończyć się ma modernizacja linii kolejowej Łódź Widzew - Łódź Stoki - Zgierz i powrócą tam pociągi. ŁKA planuje uruchamianie na tej trasie w dni robocze 24 składów na dobę. Nowością jest też to, że wszystkie pociągi do i z Łowicza oraz Kutna będą rozpoczynały i kończyły swój bieg na stacji Łódź Widzew, co ułatwi podróże na odcinku aglomeracyjnym z Łodzi Widzew do Zgierza i z powrotem.

Na odcinku tym z roku na rok przybywa pasażerów, konieczne więc jest zwiększanie liczby połączeń.

Na liniach do Kutna, Łowicza Głównego oraz Sieradza i Zduńskiej Woli oferta przewozowa ŁKA pozostanie na obecnym poziomie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 8

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

K
Kay

Do Sieradza to niedługo trzeba będzie z Łodzi rowerem jeździć...

G
Gość
4 grudnia, 12:50, mietek:

Brawo Zdanowska!

Łódź się rozwija i pięknieje

tylko ŁKA nie zarządza miasto, a województwo, gdyby była to spółka miejska to już dawno by miała więcej dyrektorów niż maszynistów, a pociągi jeździłyby tylko między kaliską - żabieńcem i to też z ograniczoną prędkością... ze względu na zły stan torowiska :)

D
Dariusz
4 grudnia, 12:50, mietek:

Brawo Zdanowska!

Łódź się rozwija i pięknieje

Mietek nie wziąłeś tabletek

G
Gość

"Łódź Hojny"- napisał rodowity łodzianin. Hahhaha.

D
DECADES

CHOJNY ci.po nie HOJNY dzizas kufa ja pierfole cyt. pewnego nauczycielA KLASYKA...............................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................

S
Star Nieringo
4 grudnia, 12:52, gość:

Zupełną nowością będzie powrót po wielu latach pociągów regionalnych na trasę Łódź Hojny - Łódź Olechów - Łódź Widzew.

gratulacje za ortografię

Nie tak wielu. Jak stawiano kilka lat temu wiatę na Widzewie, kilka pociągów jeździło z postojem przez Olechów Zachód.

G
Gosc

Chojny piszemy przez ch

g
gość

Zupełną nowością będzie powrót po wielu latach pociągów regionalnych na trasę Łódź Hojny - Łódź Olechów - Łódź Widzew.

gratulacje za ortografię

Dodaj ogłoszenie