Łodzianki na podium w zawodach Ligi Centralnej

Witold Błądek
W Lesznie koło Warszawy rozegrane zostały kolejne, piąte już zawody nordic walking składające się na cykl Ligi Centralnej 2023 ONWF (Original Nordic Walking Federation).

Do rywalizacji na wyznaczonych ścieżkami Kampinowskiego Parku Narodowego trasach 5,4 i 10 km przystąpiło ponad 220 zawodniczek i zawodników z całego kraju.

Zwycięzcami zawodów w kategoriach open zostali: w marszu na 10 km - Bogdan Rycabel LKS Zantyr Sztum (czas 1.07,47 godz.) i Agnieszka Krawętek z KS NW Bełchatów (1.11,46), w marszu na 5,4 km – Daniel Wojtasiński z Częstochowy (33,37 min.) oraz Agnieszka Pinis z Blachowni (36,37).

W zawodach uczestniczyły trzy reprezentantki łódzkiego Stowarzyszenia Zawsze Młodzi Nordic Walking, które spisały się bardzo dobrze zajmując czołowe miejsca na podium w swoich kategoriach wiekowych.

Na dystansie 10 km II miejsce w kategorii kobiet do 39 lat z rezultatem 1.18,23 godz. zajęła Joanna Walot. Kategorię osób niepełnosprawnych wygrała Honorata Młynarczyk-Jasińska, która trasę 5,4 km pokonała w czasie 41,05 min. W najstarszej kategorii wiekowej kobiet K-75 na dystansie 5,4 km najlepsza była Jolanta Błądek (45,28 min.), dla której było to już piąte zwycięstwo w zawodach Ligi Centralnej.

Do zakończenia tegorocznego cyklu pozostały jeszcze dwie imprezy: 21 października w Bełchatowie (zawody o Puchar Starosty Powiatu Bełchatowskiego) oraz 12 listopada indywidualne mistrzostwa Polski w Pleszewie.