18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Łodzianka zważyła biust na kuchennej wadze

(ew)
PIOTR KRZYŻANOWSKI/POLSKAPRESSE
Trzydziestoletnia łodzianka o pełnych kształtach zważyła sobie biust na kuchennej wadze. Ku jej zaskoczeniu okazało się, że jedna jej pierś waży kilogram i 10 dekagramów.

Jest na czym oko zawiesić. Kobieta martwi się jednak, że za kilkanaście lat okazały biust będzie jej przeszkadzał¸ nadmiernie obciążając kręgosłup. Na emeryturze zafunduje sobie zabieg zmniejszenia piersi.

Według statystyk 85 procent kobiet ma różne rozmiary piersi. Bardzo często sutki skierowane są w różnych kierunkach.

Przeciętna pierś kobiety waży około pół kilograma. Jak twierdzą specjaliści jest to 4-5% zawartości tłuszczu w całym ciele kobiety i 1% jej całej wagi. To oznacza, że statystyczna mieszkanka Bałut, która waży około 67 kg ma piersi o łącznej wadze ok. 1,3 kg.

Nie ma standardów, które by określały rozmiar piersi. Zdaniem lekarzy piersi są za duże, jeśli każda z nich waży więcej niż kilogram. Zjawisko to nazywają to hipertrofią piersi lub makromastią. Jeśli każda z piersi waży więcej niż 1,5 kilograma, to występuje tzw. gigantomastia.

Wideo

Dodaj ogłoszenie