Łodzianka mistrzynią świata w karate

Kamila Warda z trenerem
W Liverpoolu odbyły się mistrzostwa świata w karate shotokan.

W turnieju wzięło udział 805 zawodników z 28 państw. Polska reprezentacja wypadła bardzo dobrze, zdobywając 13 medali zajęła czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej.
Łodzianie wywalczyli aż 9 krążków: 3 złote, 4 srebrne i 2 brązowe. Zdobyli je: Kamila i Kamil Warda, Justyna Gradowska, Dorota Banaszczyk, Anna Ziółkowska, Bartłomiej Wilamek, Kinga Harast, Ida Zaniewska, Paweł Niepsuj.
Największym osiągnięciem jest wywalczenie złotego medalu w kumite w rywalizacji seniorek przezd podopieczną trenera Macieja Gawłowskiego – Kamilę Wardę, która była bezkonkurencyjna i wygrała pewnie wszystkie walki, nie tracąc ani jednego punktu. To drugi w historii polskiego karate indywidualny złoty medal seniorski na imprezie tej rangi. (p)