reklama

Łodzianin Jarosław Piechota pokonał 408 pięter

pas
Niestrudzony w zdobywamiu kolejnych „schodowych” szczytów, wziął udział w nietypowych zawodach.

To jedyny w północnej Polsce bieg po schodach, a trasą jest najwyższy budynek na Pomorzu- Olivia Star , który mierzy 180 metrów wysokości, 34 piętra i 723 schody.
- Okazało się, że nie było to takie proste jak przypuszczałem - mówi pan Jarek- Technicznie trudna klatka, duże nachylenie i wysokie stopnie, raz prawo raz lewo- skrętna, wypłaszczenia, korytarze, mogło zakręcić się w głowie. Klatka jasna, szeroka, dobrze oświetlona ciut pomagała w wyzwaniu. Ostatecznie ukończyłem na szóstej pozycji w rankingu open, zdobywając 12 razy szczyt, ale zaliczono mi finalnie 11 razy, czyli generalnie wspiąłem się na 408 pieter tego budynku.
Można wybrać jeden z trzech poziomów: Star Sprint czyli jak najszybsze wbiegnięcie na 34 piętro, Star Ultra czyli 3 - krotne wejście na 34 piętro, wyniki sumuje się i wygrywa najszybszy, Star Challenge czyli 2h wchodzenia non stop - który także i ja wybrałem.

- Okazało się, że nie było to takie proste jak przypuszczałem - mówi pan Jarek- Technicznie trudna klatka, duże nachylenie i wysokie stopnie, raz prawo raz lewo- skrętna, wypłaszczenia, korytarze, mogło zakręcić się w głowie. Klatka jasna, szeroka, dobrze oświetlona ciut pomagała w wyzwaniu. Ostatecznie ukończyłem na szóstej pozycji w rankingu open, zdobywając 12 razy szczyt, ale zaliczono mi finalnie 11 razy, czyli generalnie wspiąłem się na 408 pieter tego budynku.Dobra organizacja, bardzo przyjazna atmosfera, a widok z mety, która była usytuowana na szczycie budynku na tarasie widokowym naprawdę piękny, czerwone dachy domów, wzgórza i morze w oddali.
Sama impreza ma wymiar charytatywny – wszyscy startujący zawodnicy pomogą wyrównać szanse edukacyjne dzielnych podopiecznych Ośrodka dla Niewidomych Dzieci w Sobieszewie, gdyż organizator zobowiązał się przekazać część pieniędzy na ten właśnie cel.
Trzech zaprzyjaźnionych sponsorów postanowiło także dołożyć cegiełkę do mojego startu, proponując określone kwoty za każdy zdobyty szczyt. I tak udało się wspólnymi siłami uzbierać prawie 3000 zł, a fundusze te zostaną przekazane naszej rodzimej fundacji - Dom w Łodzi.

Jedenastka jesieni Fortuna 1 Ligi

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie