Łodzianin Jan Kałusowski wicemistrzem Europy juniorów w pływaniu

(bart)
Jan Kałusowski ma powody do wielkiej satysfakcji
Jan Kałusowski ma powody do wielkiej satysfakcji łódzki okręgowy związek pływacki
Przez pięć dni na pływalni w Helsinkach o medale mistrzostw Europy walczyli juniorzy. Biało-czerwoni przywieźli stamtąd trzy ,,krążki''.

Dwa medale zdobył spisujący się najlepiej w naszym zespole, Jan Kałusowski z MKS Trójka Łódź, zawodnik trenujący u trenera Macieja Młynarczyka.

W konkurencji na 200 metrów stylem klasycznym łodzianin został wicemistrzem Starego Kontynentu i wynikiem 2.13,45 min ustanowił rekord kraju juniorów 18-letnich. Z kolei trzecią lokatą Kałusowski zapewnił sobie na dystansie 100 metrów stylem klasycznym (1.02,10 min).

Trzeci polski medal, brązowy, na 50 m st. dowolnym wywalczyła Kornelia Fiedkiewicz (Juvenia Wrocław, 25,53 s).

Blisko miejsca na podium był Jakub Kraska z AZS Łódź. W wyścigu finałowym na 100 m dowolnym z wynikiem 49,62 s uplasował się na niewdzięcznym czwartym miejscu. W sztafecie 4 x 100 m st. zmiennym z kolegami z drużyny (także z Kałusowskim) zajął czwartą pozycję, natomiast na 4 x 100 m st. piątą.

Pozostali łodzianie też zaprezentowali się z dobrej strony. Wszyscy kwalifikowali się do półfinałów, z których nie udało im się niestety awansować do finałowej walki o medale. Aleksandra Knop (UKS 190) zajęła dziesiąte miejsce na 200 m st. dowolnym, była jedenasta na 200 i 400 m st. zmiennym oraz trzynasta na 400 m st. dowolnym. Jakub Balcerak (MKS Trójka) uplasował się na dwunastym miejscu na dystansie 200 m st. grzbietowym, Alan Kłosiński (MKS Jedynka) na piętnastej pozycji w konkurencji 200 m st. klasycznym, a Krzysztof Fiks (UKS 190) był szesnasty na 200 m st. motylkowym.