Łodzianin Bartłomiej Sobecki z medalami mistrzostw Polski

Reprezentanci Klubu Sportowego Alaska Łódź. wywalczyli medale mistrzostw Polski w psich zaprzęgach.

Rywalizacja trwała przez dwa dni na trzykilometrowych trasach, które zostały skrócone z uwagi na wysokie temperatury.
W klasie bikejoring (psy północy) Bartłomiej Sobecki wspólnie z Rastą wywalczył brązowy medal po zaciętej walce. O trzecim miejscu zadecydowała przewaga 1 sekundy nad najgroźniejszym konkurentem!

W klasie scooter z dwoma psami husky, Bartłomiej Sobecki obronił wywalczony przed rokiem tytuł mistrza Polski. Dodatkowo na trzecim miejscu uplasował się Jacek Robak z KS Alaska, dla którego jest to pierwszy medal krajowego championatu w przygodzie z psimi zaprzęgami.
Na starcie stanęło ponad 100 zawodników. To była ostatnia rywalizacja w sezonie 2023/2024.