Łodzianie zużywają coraz więcej wody. Leją się miliony litrów...

(MR)
O 11 - 13 milionów litrów wody więcej niż zazwyczaj pobierają ostatnio mieszkańcy Łodzi. Zwiększony pobór wynika oczywiście z faktu, że łodzianie chwycili ostatnio za ścierki i mopy i robili przedświąteczne porządki. Średnio każdej doby z łódzkich kranów wypływa zwykle nieco ponad 100 milionów litrów wody. W okresie przedświątecznym zapotrzebowanie na nią wzrosło i sięgało nawet 111-113 milionów litrów na dobę.

- Wody leje się więcej także w śmigus-dyngus. Jednak jej zużycie tego dnia zależy od pogody - mówi Miłosz Wika z Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Łodzi. - Statystyczny łodzianin w lany poniedziałek zużywa o 20 litrów wody więcej niż zwykle.

Wkrótce zacznie się kolejny okres, w którym zużycie wzrośnie o kilka, kilkanaście milionów litrów na dobę. W maju i w czerwcu na dobre rusza sezon działkowy. Okazuje się, że szczególnie często podlewają swoje ogródki mieszkańcy osiedli domów jednorodzinnych w Nowosolnej i Mileszkach, na Rokiciu i Rudzie.

ZWiK zaobserwował, że łodzianie rzadziej odkręcają krany w długie weekendy, a także gdy w telewizji są transmisje meczów reprezentacji Polski w piłce nożnej oraz debat politycznych kandydatów na prezydenta kraju.

SKLEPY CZYNNE W WIELKANOC, KTÓRE SKLEPY SĄ DZIŚ OTWARTE, SKLEPY CZYNNE W LANY PONIEDZIAŁEK
NA SKARPIE RADZIEJÓW [MENU, CENY, OPINIE] PO KUCHENNYCH REWOLUCJACH
ŻYCZENIA WIELKANOCNE, PIĘKNE ŻYCZENIA WIELKANOCNE, WIELKANOC ŻYCZENIA
KRÓTKIE I ZABAWNE ŻYCZENIA WIELKANOCNE, WIERSZYKI, SMSY
AGENT GWIAZDY 2 KTO ODPADŁ Z ODCINKA 11.04.17? KTO JEST AGENTEM?
UCHO PREZESA 12 YOUTUBE U PREZESA... WITOLD WASZCZYKOWSKI UCHO PREZESA KOLEJNY ODCINEK

[ZOBACZ FILM

](http://www.expressilustrowany.pl/ "ZOBACZ FILM