Łodzianie z UKS SMS mistrzami Polski

hof
Wspaniale w piłkarskich mistrzostwach Polski U-10 spisali się zawodnicy łódzkiego UKS SMS.

Podopieczni trenerów Dawida Kroczka i Marcina Perlińskiego zdobyli złoty medal. Sukces tym cenniejszy, że to największa w Polsce i Europie impreza sportowa w tej kategorii wiekowej, a łodzianie pozostawili w pobitym polu innych piętnastu mistrzów województw. W trzynastej już edycji turnieju wzięło udział 185 tysięcy dzieci!
Finały odbyły się w Gdyni. Łodzianie, którzy reprezentowali województwo, w półfinale pokonali mazowieckie 2:0, a w finale wygrali z dolnośląskim 2:1. Bramki zdobyli Szymon Chomicz i Marcel Żurek.
Był także indywidualny sukces, bo za najlepszego zawodnika turnieju uznano Mateusza Pedę.
W nagrodę młodzi piłkarze pojadą na mecz eliminacji mistrzostw świata Anglia – Polska, który odbędzie się na stadionie Wembley w Londynie (15 października).
UKS SMS: Jakub Zwoliński, Nikodem Sujecki, Hubert Lenart, Oliwier Matuszewski, Sebastian Padyk, Marcel Przybylski, Szymon Chomicz, Wiktor Florczak, Adam Dela, Mateusz Maryniak, Mateusz Peda i Marcel Żurek. Trenerzy: Dawid Kroczek i Marcin Perliński, kierownik drużyny – Jarosław Padyk.
I niech ktoś spróbuje zanegować prawdę, że UKS SMS to wspaniała kuźnia futbolowych talentów.