Łodzianie wydali na antybiotyki w tym roku aż 63 mln złotych

(lb)
Aż 32 różne antybiotyki w ciągu trzech i pół roku życia miał przepisane mały pacjent z Łodzi. Inny w ciągu roku dostał aż 18 tego typu leków.

W odsłoniętym grobie
Kości, buty, krawat...
Na cmentarzu w Konstantynowie kilka dni temu zdemontowano prawą część podwójnego pomnika na piwnicy, w której pochowane zostało zmarłe w połowie lat 80. małżeństwo. Kto stanął przy grobie, mógł zobaczyć kości czaszki zmarłego, krawat, jego buty i fragmenty tkaniny, którą wyłożona była trumna.
– To skandal, bo grób jest otwarty już kolejny dzień – mówi młody mężczyzna, którego ojciec jest pochowany w tej samej alejce. – Przecież do tej piwnicy może wejść pies lub kot i rozwlec to, co zostało z tego człowieka.
Pomnik został częściowo rozebrany, bo dziś do grobu ma być złożona urna. Płytę zdjęto, aby uwolnić znajdujące się w nim gazy. W przeciwnym razie w trakcie pogrzebu żałobnicy nie znieśliby fetoru. Dlaczego jednak nie zrobiono tego tak, aby nie odsłaniać szczątków? Czy to dopuszczalne?
– Te informacje skłaniają do rozważenia, czy nie doszło do znieważenia miejsca pochówku – mówi Krzysztof Kopania, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi. . – Dlatego poprosiliśmy policję o jak najszybsze podjęcie czynności wyjaśniających. (lb)
fot. łukasz kasprzak – excl -

[ZOBACZ TEŻ FILM Ciekawostki związane z "Gwiezdnymi wojnami" (autorDzień Dobry TVN/x-news)

](http://www.expressilustrowany.pl/ "ZOBACZ TEŻ FILM Ciekawostki związane z "Gwiezdnymi wojnami" (autorDzień Dobry TVN/x-news)