Łodzianie uratowali tonące w Bałtyku nastolatki! Akcja ratunkowa we Władysławowie

Lila SayedZaktualizowano 
Ogromnym bohaterstwem wykazali się dwaj łodzianie, którzy spędzali urlop nad Bałtykiem.- Zauważyłem, że dziewczyny wzywają pomocy - desperacko machały rękami w kierunku plaży - opowiada 31-latek. - Wraz ze szwagrem bez zastanowienia ruszyliśmy z pomocą.ZDJĘCIA BOHATERÓW I WIĘCEJ INFORMACJI - KLIKNIJ DALEJ archiwum
Ogromnym bohaterstwem wykazali się dwaj łodzianie, którzy spędzali urlop nad Bałtykiem. Adam Sobczyk, 31-letni strażak z Łodzi, oraz jego szwagier Michał Kalużny w minioną środę około godz. 13 wypoczywali z rodzinami na plaży we Władysławowie , gdy zobaczyli, że w morzu toną dwie nastolatki!

- Zauważyłem, że dziewczyny wzywają pomocy - desperacko machały rękami w kierunku plaży - opowiada 31-latek. - Wraz ze szwagrem bez zastanowienia ruszyliśmy z pomocą.

Zawodowy pożarnik z 12-letnim stażem błyskawicznie dopłynął do starszej z dziewcząt i wyciągnął ją na brzeg. 18-latce nic nie było.

Drugą z dziewczyn uratował pan Michał. Gdy do niej dopłynął, 15-latka była nieprzytomna i znajdowała się pod wodą. Wspólnymi siłami łodzianie wyciągnęli ją na brzeg i zaczęli akcję resuscytacyjną nastolatki. Przyłączyła się do niej jedna z plażowiczek - zawodowa pielęgniarka. Niebawem na miejsce ratownicy WOPR SAR (przed sezonem letnim plaży nie strzegą ratownicy wodni) straż pożarna i policja.

- Udało się przywrócić czynności życiowe, ale niestety nie odzyskała przytomności. Dziewczyna trafiła pod skrzydła medyków ze szpitala w Wejherowie, a stamtąd do kliniki w Trójmieście - dodaje strażak z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 8 w Łodzi. - Wczoraj dowiedzieliśmy się, że wraca do zdrowia.

- To pierwsza w tym sezonie letnim taka sytuacja - mówi podkom. Monika Bradtke, naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Pucku. - Dziewczyny pływały we wzburzonym morzu i w kilka sekund (prawdopodobnie nastąpił prąd wsteczny) znalazły się daleko od brzegu. Apelujemy o rozwagę podczas morskich kąpieli!

Łódzki strażak oraz jego szwagier odebrali wczoraj podziękowania od burmistrza Władysławowa, Romana Kużela.

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 37

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.
G
Gość

Oprócz tych dwóch chłopaków był jeszcze jeden ktory plynal po ta dziewczyne i pomagał wyjąć ją z wody....

G
Gość

Poznam miłego i kulturalnego Pana. Na portalu randkowym znajdziesz mnie pod loginem ania22: www.czaterka.pl

*

Poznam miłego i kulturalnego Pana. Na portalu randkowym znajdziesz mnie pod loginem ania22: www.czaterka.pl

*

Poznam miłego i kulturalnego Pana. Na portalu randkowym znajdziesz mnie pod loginem ania22: www.czaterka.pl

*

Poznam miłego i kulturalnego Pana. Na portalu randkowym znajdziesz mnie pod loginem ania22: www.czaterka.pl

*

Poznam miłego i kulturalnego Pana. Na portalu randkowym znajdziesz mnie pod loginem ania22: www.czaterka.pl

G
Gość
2019-06-16T07:48:39 02:00, Wrocławianin:

Od wielu Łodzian śmierdzi gównem, ostatnio jakiś stary rzęch, śmierdząca vectra zatrzymała się na psim polu, z tajemniczym EPA na blachach, i wysiadł spocony grubas.

Po co wy jeździcie do nas w ogóle?

2019-06-16T08:34:10 02:00, Gość:

EPA to nie jest łódzka rejestracja . Nie chcę ci ubliżać ale nim coś napiszesz , zastanów się . Bo o tobie świadczy twój wpis mieszkańcu Wrocławia , miasta brudnego śmierdzącego , pełnego patologii . Nie odpowiadają na mój wpis , bo o tobie , tobie podobnych mogę pisać przez kilka godzin , a i to będzie zamarło żeby opisać ciebie i twoje miasto . Pozdrawiam .

To nie jego miasto tylko poniemieckie żydowskie

G
Gość
2019-06-16T07:48:39 02:00, Wrocławianin:

Od wielu Łodzian śmierdzi gównem, ostatnio jakiś stary rzęch, śmierdząca vectra zatrzymała się na psim polu, z tajemniczym EPA na blachach, i wysiadł spocony grubas.

Po co wy jeździcie do nas w ogóle?

2019-06-16T10:59:16 02:00, 500 plus:

Idę po ciebie!!!

2019-06-16T11:06:31 02:00, Gość:

Idź w pizdu

2019-06-16T14:58:36 02:00, Gość:

EPA to nie Łódź a Pabianice

2019-06-16T15:58:45 02:00, Gość:

Cała Polska jebi e wroclaw !!!!

2019-06-16T16:00:06 02:00, Gość:

I ciebie poniemiecki cwelu z pedalskie go miesta

Śląsk Wrocław to kurwy i cwele

G
Gość
2019-06-16T07:48:39 02:00, Wrocławianin:

Od wielu Łodzian śmierdzi gównem, ostatnio jakiś stary rzęch, śmierdząca vectra zatrzymała się na psim polu, z tajemniczym EPA na blachach, i wysiadł spocony grubas.

Po co wy jeździcie do nas w ogóle?

2019-06-16T10:59:16 02:00, 500 plus:

Idę po ciebie!!!

2019-06-16T11:06:31 02:00, Gość:

Idź w pizdu

2019-06-16T14:58:36 02:00, Gość:

EPA to nie Łódź a Pabianice

2019-06-16T15:58:45 02:00, Gość:

Cała Polska jebi e wroclaw !!!!

I ciebie poniemiecki cwelu z pedalskie go miesta

G
Gość
2019-06-16T07:48:39 02:00, Wrocławianin:

Od wielu Łodzian śmierdzi gównem, ostatnio jakiś stary rzęch, śmierdząca vectra zatrzymała się na psim polu, z tajemniczym EPA na blachach, i wysiadł spocony grubas.

Po co wy jeździcie do nas w ogóle?

2019-06-16T10:59:16 02:00, 500 plus:

Idę po ciebie!!!

2019-06-16T11:06:31 02:00, Gość:

Idź w pizdu

2019-06-16T14:58:36 02:00, Gość:

EPA to nie Łódź a Pabianice

Cała Polska jebi e wroclaw !!!!

G
Gość
2019-06-16T07:48:39 02:00, Wrocławianin:

Od wielu Łodzian śmierdzi gównem, ostatnio jakiś stary rzęch, śmierdząca vectra zatrzymała się na psim polu, z tajemniczym EPA na blachach, i wysiadł spocony grubas.

Po co wy jeździcie do nas w ogóle?

2019-06-16T10:59:16 02:00, 500 plus:

Idę po ciebie!!!

2019-06-16T11:06:31 02:00, Gość:

Idź w pizdu

EPA to nie Łódź a Pabianice

G
Gość

Brawo!

G
Gość
2019-06-16T07:48:39 02:00, Wrocławianin:

Od wielu Łodzian śmierdzi gównem, ostatnio jakiś stary rzęch, śmierdząca vectra zatrzymała się na psim polu, z tajemniczym EPA na blachach, i wysiadł spocony grubas.

Po co wy jeździcie do nas w ogóle?

EPA to nie jest łódzka rejestracja . Nie chcę ci ubliżać ale nim coś napiszesz , zastanów się . Bo o tobie świadczy twój wpis mieszkańcu Wrocławia , miasta brudnego śmierdzącego , pełnego patologii . Nie odpowiadają na mój wpis , bo o tobie , tobie podobnych mogę pisać przez kilka godzin , a i to będzie zamarło żeby opisać ciebie i twoje miasto . Pozdrawiam .

a
as

Słowo Jurka..Owsiaka.. https://www.youtube.com/watch?time_continue=8

W
Wrocławianin

Od wielu Łodzian śmierdzi gównem, ostatnio jakiś stary rzęch, śmierdząca vectra zatrzymała się na psim polu, z tajemniczym EPA na blachach, i wysiadł spocony grubas.

Po co wy jeździcie do nas w ogóle?

L
Lipek
2019-06-15T15:02:07 02:00, Lipek:

No ale we Wladyslawowie przeciez tam trabia po calych mediach ze scieki sie leja bo rura pekla a one plywaly w szambie

2019-06-15T16:09:58 02:00, Ja:

Jesteś źle poinformowany,ścieki zostały spuszczone do zatoki Puckiej...z Władka.

A to przepraszam najmocniej

M
Mała

Podziękowania dla Pani pielęgniarki i dzielnych Panów

J
Ja
2019-06-15T15:02:07 02:00, Lipek:

No ale we Wladyslawowie przeciez tam trabia po calych mediach ze scieki sie leja bo rura pekla a one plywaly w szambie

Jesteś źle poinformowany,ścieki zostały spuszczone do zatoki Puckiej...z Władka.

E
E.K

Widziałam to na własne oczy- cud,że Ci ludzie byli na miejscu i że dziewczyna wraca do zdrowia.

Dodaj ogłoszenie