Łodzianie się zbroją! Posiadają aż 22.045 sztuk broni ostrej

EM
W rękach łodzian jest sporo broni krótkiej, zwłaszcza pistoletów
W rękach łodzian jest sporo broni krótkiej, zwłaszcza pistoletów em
W rękach prywatnych najwięcej jest broni myśliwskiej (15.690 sztuk). Są to dubeltówki, sztucery, drylingi, bokdrylingi i kniejówki - informuje kom. Adam Kolasa z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

Mieszkańcy Łodzi i województwa są uzbrojeni po zęby * Posiadają aż 22.045 sztuk broni ostrej * Niektórzy mają nawet po kilka strzelb i pistoletów!

Do ochrony osobistej mamy 3394 pistoletów, najwięcej Glock i Walther oraz rewolwerów Rossi, Taurus, Smiht&Wesson. Wśród mniej zamożnych jest jeszcze sporo broni palnej starszej konstrukcji, zwłaszcza pistoletów TT wz. 33, P-64, i P-83. Wśród broni gazowej dużo jest rewolwerów Rohm RG-89, pistoletów Reck Perfecta i innych. Trenujący strzelectwo posiadają w domach 2453 sztuk broni sportowej.

W policyjnych księgach zarejestrowanych jest także 308 egzemplarzy broni kolekcjonerskiej, znajdującej się u osób prywatnych, 153 - pamiątkowej, 36 - do celów szkoleniowych, 6 do ochrony łowiska, stawów i odstrzału szkodników oraz jedna do ochrony osób i mienia. Każdego roku kilkadziesiąt osób traci pozwolenie na posiadanie broni palnej.

Głównie z powodu skazania prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu, m.in. za prowadzenie samochodu na podwójnym gazie, uzależnienie się od alkoholu, przemieszczanie się z bronią w stanie nietrzeźwym i nie dostarczenie na policję orzeczenia lekarskiego i psychologicznego stwierdzającego brak przeciwwskazań do posiadania broni.

Złomowanie broni odbywa się komisyjnie. Lufa i szkielet są przecinane palnikiem gazowym lub zgniatane przez prasę.

Jej elementy są pakowane do stalowych beczek, pod policyjną eskortą zawożone do huty i tam wrzucane do pieca.

[ZOBACZ TEŻ FILM Czy kobiety są lepsze od mężczyzn? Gwiazdy Singielki opowiadają (autorAgencja TVN/x-news)

](http://www.expressilustrowany.pl/ "ZOBACZ TEŻ FILM Czy kobiety są lepsze od mężczyzn? Gwiazdy Singielki opowiadają (autorAgencja TVN/x-news)