Łodzianie potrafią. Mistrzowie Polski w bule!

W Chojnicach odbyły się Mistrzostwa Polski Weteranów w petanque (bule) w kategorii triplety.

Startowały dwie łódzkie drużyny z Klubu Graczy Bulowych. Drużyna w składzie Piotr Korus, Andrzej Żebrowski (obaj Klub Graczy Bulowych) i Sławomir Dzwoniarski (Gdańskie Bule) zdobyła mistrzostwo Polski, pokonując w półfinale drużynę z klubu Chojnice 13:0 a w finale po zaciętym pojedynku drużynę ze Śremu 13:8. Druga drużyna w składzie Bronisław Zawadzki, Włodzimierz Krawczyk, Edward Bator, zajęła dalszą pozycję.
Odbyły się też zawody dubletów o puchar burmistrza Chojnic. Drużyna KGB Łódź w składzie Piotr Korus, Włodzimierz Krawczykzajęła 9 miejsce, natomiast 7 lokatę wywalczył zawodnik KGB Andrzej Żebrowski, grający w parze z zawodnikiem z klubu Gdańskie Bule. Łodzianie umieją walczyć skutecznie. Trzeba tylko dać im szansę!