MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Łodzianie naruszają kwarantannę! Policja apeluje i przypomina o karach

(ww)
W województwie łódzkim w ciągu ostatniego tygodnia doszło do kilkunastu przypadków wskazujących na naruszenia obowiązku poddania się kwarantannie. Jak podaje policja, w każdym przypadku zostaną wyciągnięte konsekwencje prawne. Kwarantanna dotyczy osób zdrowych, ale takich, które miały potwierdzony kontakt z osobą, która mogła być chora, zakażona, która mogła mieć objawy, a te objawy mogą się pojawić w ciągu najbliższych 14 dni. W takim przypadku kwarantanna nie polega tylko na tym, że dana osoba nie chodzi do pracy czy do szkoły. Ma to być bezwględne odosobnienie osoby, która decyzją powiatowego inspektora sanitarnego została skierowana na kwarantannę domową. Taka osoba nie może kontaktować się osobiście z nikim innym!JAKA SYTUACJA JEST W OSTATNICH DNIACH? KLIKNIJ DALEJ
W województwie łódzkim w ciągu ostatniego tygodnia doszło do kilkunastu przypadków wskazujących na naruszenia obowiązku poddania się kwarantannie. Jak podaje policja, w każdym przypadku zostaną wyciągnięte konsekwencje prawne. Kwarantanna dotyczy osób zdrowych, ale takich, które miały potwierdzony kontakt z osobą, która mogła być chora, zakażona, która mogła mieć objawy, a te objawy mogą się pojawić w ciągu najbliższych 14 dni. W takim przypadku kwarantanna nie polega tylko na tym, że dana osoba nie chodzi do pracy czy do szkoły. Ma to być bezwględne odosobnienie osoby, która decyzją powiatowego inspektora sanitarnego została skierowana na kwarantannę domową. Taka osoba nie może kontaktować się osobiście z nikim innym!JAKA SYTUACJA JEST W OSTATNICH DNIACH? KLIKNIJ DALEJ Przemysław Swiderski/ zdjęcie ilustracyjne
W województwie łódzkim w ciągu ostatniego tygodnia doszło do kilkunastu przypadków wskazujących na naruszenia obowiązku poddania się kwarantannie.

Jak podaje policja, w każdym przypadku zostaną wyciągnięte konsekwencje prawne. Kwarantanna dotyczy osób zdrowych, ale takich, które miały potwierdzony kontakt z osobą, która mogła być chora, zakażona, która mogła mieć objawy, a te objawy mogą się pojawić w ciągu najbliższych 14 dni.

Kino Cinema City Manufaktura   Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łodzi informuje, że w dniu 8 marca 2020 r. w kinie Cinema City w Manufakturze na seansie „Sala Samobójców. Hejter” o godz. 20:50 była osoba, u której w późniejszym terminie po przebytych badaniach uzyskano wynik dodatni w kierunku SARS-CoV-2. Postępowanie jak we wcześniejszym przypadku: Osoby, które w tym czasie przebywały na terenie kina, proszone są o samoobserwację stanu zdrowia przez 14 dni tj. do 22 marca 2020 r. W przypadku, gdyby samopoczucie pogorszyło się ( wystąpił kaszel, duszność, gorączka) należy powiadomić telefonicznie Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Łodzi pod  nr tel. 42 253 99 00, 600 241 646, 570 204 085 lub 881 565 393.KLIKNIJ DALEJ

Koronawirus w Łodzi. W tych miejscach w Łodzi przebywały oso...

W takim przypadku kwarantanna nie polega tylko na tym, że dana osoba nie chodzi do pracy czy do szkoły. Ma to być bezwględne odosobnienie osoby, która decyzją powiatowego inspektora sanitarnego została skierowana na kwarantannę domową. Taka osoba nie może kontaktować się z żadną inną osobą!

Jak wskazują przypadki z ostatnich dni, część spośród osób objętych obowiązkiem kwarantanny, a jest ich w woj. łódzkim już ponad 4 tysiące, pomimo nieustannych apeli ze strony służb, nie stosuje się do jej warunków.

Naruszenia dotyczą m.in. przypadków wyjścia z psem, mycia okien, bądź udania się do pracy przez osoby poddane szczególnym środkom ostrożności. Warto przypomnieć, że naruszenie ww. obowiązku pozostania w domu może wiązać się z poważnymi konsekwencjami prawnymi łącznie z karą pozbawienia wolności.

CO CZEKA OSOBY, KTÓRE NIE STOSUJĄ SIĘ DO ZASAD KWARANTANNY? - KLIKNIJ TUTAJ

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Napięcie wokół Tajwanu. Chiny rozpoczęły manewry

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany