Wyszukiwarka wyborcza

Wybory Parlamentarne

Sprawdź, gdzie możesz zagłosować

Do wyborów pozostało

  • 00dni
  • 17godz.
  • 32min.
Odwiedź serwis wyborczy 

Łodzianie na "kwarantannie" kupują rośliny na przydomowe rabaty i na balkony

Agnieszka Jedlińska
Agnieszka Jedlińska
Sklepy ogrodniczo-przemysłowo-budowlane są czynne, więc łodzianie złaknieni wiosny w ogrodzie lub na balkonie chętnie korzystają z możliwości zrobienia zakupów roślinnych. Zwłaszcza, że o tej porze zaczyna się wiosenne sadzenie, sianie i planowanie letnich rabat.

Na sklepowych półkach w działach ogrodniczych królują przede wszystkim wiosenne kwiaty: bratki, stokrotki, prymule, czyli pierwiosnki, które dobrze znoszą wahania temperatury i pięknie dekoruja rabaty, czy balkonowe skrzynki. Do zakupów zachęcają tez ich ceny, często spektakularnie obniżone (nieoficjalnie pracownicy centrów przyznają, że rośliny są przeceniane, bo ruch jest mniejszy, a delikatne kwiatki źle znoszą warunki sklepowe). Cieszą się z tego klienci, którzy kupują prymule po 1 zł za doniczkę lub 1,20 zł za bratka. Za wielopaki (8-10 sztuk) bratków trzeba zapłacić w zależności od sklepu od 3,99 zł do 8,99 zł. Podobnie kosztują wielopaki pierwiosnków. Przeceniane są też rośliny cebulowe: hiacynty (trzy sztuki w doniczce) 5 zł, pojedyncze 1 -2 zł, czy żonkile, za które trzeba zapłacić 3-4 zł.
W dużych sklepach otwarte są już ogrody zewnętrzne, w których pysznią się owocowe drzewka i krzewy, krzaki róż, hortensje, wielopaki lawendy oraz zioła w doniczkach, w wielu ciekawych odmianach. Pracownicy pilnują tylko, żeby po zewnętrznym ogrodzie nie chodziło więcej niż kilka osób równocześnie. W jednym z nich halę sklepu od ogrodu zewnętrznego oddziela roleta, którą klienci podnoszą samodzielnie, gdy chcą wyjść na zewnątrz za zgodą pracownicy.
Każdy klient, który chce wejść na hale sprzedaży musi zdezynfekować dokładnie ręce.Bez tego nie zostanie wpuszczony do sklepu. O liczbie klientów decyduje ochrona, która na bieżąco ocenia poziom zatłoczenia. Ochroniarze i obsługa pracują w maseczkach i rękawiczkach. Wielokrotnie w ciągu dnia odkażane są poręcze koszyków na kółkach.

Jak zapobiec odwodnieniu organizmu?

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone ze względu na ciszę wyborczą i zostanie włączone po jej zakończeniu.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie