Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Łodzianie chcą wiedzieć, co czeka uczniów i nauczycieli

(MJ)
W związku z koniecznością przeprowadzenia w Łodzi rządowej reformy edukacji, władze miasta w porozumieniu ze środowiskami szkół projektują nową mapę placówek oświatowych bez gimnazjów.

Są pierwsze pytania od czytelników dotyczące reformy oświaty w łodzi. Prosimy o kolejne

W ciągu najbliższych dwóch lat mają one wygasnąć i przejść do historii. W naszej piątkowej publikacji pt. „Szkolna rewolucja” zaprosiliśmy czytelników do zadawania pytań. Wiemy, że sytuacja napawa obawami nauczycieli, rodziców, uczniów nie tylko gimnazjów, ale i szkół podstawowych, liceów, techników. Oto, z jakimi problemami już się do nas zwrócili.

Mieszkańcy Widzewa są ciekawi, na ile realne jest, by w gmachu przy ul. Czajkowskiego reaktywowana została Szkoła Podstawowa nr 198. Na Górnej natomiast pytają, czy powstanie nowa szkoła podstawowa w gmachu Gimnazjum nr 38 przy ul. Dubois? Rodzice przyszłych pierwszaków chcieliby wiedzieć, jak będzie wyglądał nabór do szkół podstawowych. Kiedy zostaną ogłoszone terminy oraz nowe obwody szkół? Czy możliwe jest, aby np. w budynku, w którym uczą się jeszcze gimnazjaliści, czyli 15-16-latkowie, znalazły się siedmiolatki - bo planuje się powołanie w nim nowej podstawówki? Pytania przekażemy Tomaszowi Treli, wiceprezydentowi Łodzi ds. oświaty.

Czekamy na wasze opinie. Piszcie o wątpliwościach i zadawajcie pytania: [email protected], [email protected]

Przepis na pyszne faworki
Przepis na kruche chrusty
[ZOBACZ FILM Dlaczego warto pić kranówkę? (x.news/Agencja TVN)

](http://www.expressilustrowany.pl/ "ZOBACZ FILM Dlaczego warto pić kranówkę? (x.news/Agencja TVN)