MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Łódzcy urzędnicy nie przyjmują petentów. Przed urzędami tłumy osób ZDJĘCIA

Piotr Jach
Piotr Jach
Wydział Praw Jazdy i Rejestracji Pojazdów Urzędu Miasta Łodzi zawiesił w piątek rano przyjmowanie petentów. Obsłużonych zostanie tylko 250 osób, które zdążyły pobrać numerki. Kiedy ich sprawy zostaną załatwione, urząd nie wznowi bezpośredniej obsługi interesantów. Z kolei tłum ludzi zebrał się przed Wydziałem Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców.Czytaj na kolejnych slajdach
Wydział Praw Jazdy i Rejestracji Pojazdów Urzędu Miasta Łodzi zawiesił w piątek rano przyjmowanie petentów. Obsłużonych zostanie tylko 250 osób, które zdążyły pobrać numerki. Kiedy ich sprawy zostaną załatwione, urząd nie wznowi bezpośredniej obsługi interesantów. Z kolei tłum ludzi zebrał się przed Wydziałem Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców.Czytaj na kolejnych slajdach Grzegorz Gałasiński
Wydział Praw Jazdy i Rejestracji Pojazdów Urzędu Miasta Łodzi zawiesił w piątek rano przyjmowanie petentów. Obsłużonych zostanie tylko 250 osób, które zdążyły pobrać numerki. Kiedy ich sprawy zostaną załatwione, urząd nie wznowi bezpośredniej obsługi interesantów. Z kolei tłum ludzi zebrał się przed Wydziałem Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców.

- Mimo licznych próśb o roztropność i powstrzymanie się z wizytami w urzędzie bez pilnej potrzeby, dziś rano w Wydziale Prawa Jazdy przy ul. Smugowej zjawiło się ponad 250 osób - mówi Jarosław Chwiałkowski z Departamentu Obsługi i Administracji Urzędu Miasta Łodzi. - W obliczu coraz większego zagrożenia epidemiologicznego i zaleceń służb sanitarnych przestrzegających przed niepotrzebnym gromadzeniem się byliśmy zmuszeni wstrzymać bezpośrednią obsługę interesantów.

Jak mówi Chwiałkowski, Wydział Praw Jazdy i Rejestracji Pojazdów dziennie odwiedza około 1500 osób. Około 50-60 z nich to osoby pragnące zarejestrować pojazdy sprowadzone z zagranicy - m.in. z Niemiec, Włoch, Holandii, czyli z krajów, w których koronawirus szaleje.

- Nie chcemy powodować dodatkowego zagrożenia. Wszyscy, którzy pobrali numerki do okienek obsługi, zostaną obsłużeni. Jednak potem bezpośrednia obsługa petentów zostanie wstrzymana - dodaje. - W ciągu kilku godzin zapadną decyzje co do dalszego sposobu funkcjonowania Wydziału Praw Jazdy przy ul. Smugowej. Poinformujemy o tym w komunikacie.

AKTUALIZACJA:
Zapadła decyzja o całkowitym wyłączeniu obsługi petentów w Wydziale Praw Jazdy i Rejestracji Pojazdów. Zawiadomienia o zbyciu lub nabyciu pojazdu, i składanie wniosków o wydanie zaświadczenia potwierdzającego dane pojazdu i właściciela jest możliwe drogą elektroniczną.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Napięcie wokół Tajwanu. Chiny rozpoczęły manewry

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany