Łódzcy strzelcy zjeżdżali na linach [zdjęcia]

Anna Odrowska
Jednostka Strzelecka 4008 Łódź działa już od 2000 roku. W sobotę odbył się dzień rekrutacji, podczas którego zorganizowano jazdy liniowe, uczono obsługi broni oraz musztry.

- Nasze stowarzyszenie zajmuje się przede wszystkim wychowaniem patriotycznym młodzieży. Posiadamy referencje między innymi Kuratorium Oświaty w Łodzi oraz Wojskowej Komendy Uzupełnień w Łodzi - tłumaczy Piotr Człapiński z jednostki strzeleckiej.

- W środy strzelcy uczestniczą w zajęciach teoretycznych w siedzibie jednostki na terenie Wojewódzkiego Sztabu wojskowego w Łodzi przy ulicy Źródłowej 52. Ćwiczenia praktyczne, podczas których teoria wprowadzana jest w życie, odbywają się w soboty. To tak zwane "poligony", na które wyjeżdżamy do lasów w pobliżu miasta - mówi drużynowy ZS Dominik Tołwiński, zastępca dowódcy jednostki. - Oprócz cotygodniowych zajęć, kilka razy w roku członkowie Stowarzyszenia biorą udział w manewrach 48-godzinnych.

Rekrutacja do Jednostki Strzeleckiej 4008 Łódź zwykle odbywała się na przełomie września i października, ale teraz przeprowadzono dodatkowy, wiosenny nabór.

[ZOBACZ TEŻ FILM Michał Szpak o swoim udziale w Eurowizji i oskarżeniach o plagiat (autorDzień Dobry TVN/x-news)

](http://www.expressilustrowany.pl/ "ZOBACZ TEŻ FILM Michał Szpak o swoim udziale w Eurowizji i oskarżeniach o plagiat (autorDzień Dobry TVN/x-news)