Łódzcy rugbiści nie obronią Pucharu Polski. W półfinale przegrali 17:22 z Lechią

(b)
Master Pharm Budowlani Łódź - Lecha Gdańsk
Master Pharm Budowlani Łódź - Lecha Gdańsk Grzegorz Gałasiński
Rugbiści Master Pharm Budowlani Łódź w tym roku mogą nie zdobyć żadnego trofeum. Przed tygodniem przegrali z Lechią Gdańsk w półfinale mistrzostw Polski, a dziś tej samej drużynie ulegli 17:22 w walce o finał Pucharu Polski. Łodzianie nie obronią trofeum wywalczonego przed rokiem.

Niewiele brakowało, by półfinałowy mecz PP w ogóle nie doszedł do skutku. Przed spotkaniem nad Łodzią przeszła burza i boisko na SMS zrobiło się bardzo grząskie. Ostatecznie arbiter nakazał grę, a obie drużyny wyszły na boisko godzinę później niż planowano.

Podobnie, jak tydzień wcześniej znów lepsi byli goście. Do przerwy prowadzili 11:3, a honorowe punkty dla łodzian zdobył Teimuraz Sokhadze. W drugiej połowie podopieczni Mirosława Żórawskiego spisywali się lepiej. Nadzieje na odwrócenie losów spotkania dały dwie akcje w końcówce, po których punkty zdobyli Łukasz Rydzyński i Adrian Ignaczak. W końcówce Budowlani przeprowadzili jeszcze jedną akcję, ale nie udało im się zdobyć punktów i pożegnali się z rozgrywkami.

Za tydzień w Gdańsku znów spotkają się z Lechią w rewanżowym meczu półfinału MP.