ExpressIlustrowany.pl - aktualności Łódź, wiadomości Łódź

Menu
Łódź zagrała Kraków i Wiedeń w najnowszym filmie o Józefie...

(JED)

2018-10-08 21:30

2018-10-08 21:30

4 Komentarze
Dodaj komentarz

Łódź zagrała Kraków i Wiedeń w najnowszym filmie o Józefie Piłsudskim [zdjęcia]

(JED)

2018-10-08 21:30

W kamienicy przy ul. Nawrot 72 powstawały w weekend (6-7.10) sceny do najnowszego filmu Michała Rosy „Piłsudski”. Na planie zjawił się brodaty i niemal nierozpoznawalny Borys Szyc oraz Magdalena Boczarska. Aktorzy wcielają się w filmie w role marszałka i jego żony Marii.
Łódź zagra w tej produkcji Wiedeń i Kraków, bo choć Józef Piłsudski mieszkał w naszym mieście przez jakiś czas film tego okresu jego życiorysu nie obejmuje. Tak więc nasze miasto nie jest sceną biograficznych wątków marsza łka, ale planem zdjęciowym, podobnie jak Zgierz, gdzie również nakręcono kilka scen do filmu.

– „Piłsudski” to przede wszystkim opowieść o człowieku – skomplikowanym, natchnionym, upartym – mówi reżyser Michał Rosa.
– O jego życiowych wyborach – nie zawsze właściwych, o desperackiej potrzebie działania, o podróży ze szczytu w przepaść – pozornie bez możliwości powrotu. Będzie to film pełen zwrotów akcji, z wyrazistym, idącym krok przed wszystkimi bohaterem.

„Piłsudski” rozpoczyna się w 1901 roku, w szpitalu psychiatrycznym w rosyjskim zaborze, gdzie przebywa udający obłąkanego Piłsudski tuż przed tym jak polskie podziemie organizuje jego spektakularną ucieczkę. Kończy w 1914 roku. Prace na planie rozpoczęły się w sierpniu i były realizowane m.in. w Krakowie. W Łodzi nagrywano jedne z ostatnich scen. W kamienicy przy ul. Nawrot realizowano ujęcia z Magdaleną Boczarską, gdy Józef Piłsudski ostatecznie rozstaje się z żoną. Realizatorom zostały do nakręcenia sceny zimowe. Premierę filmu zapowiedziano na jesień 2019 roku.
Zobacz też:

Komentarze

(4)
Sortuj komentarze: zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

PONURA PRAWDA O JÓZEFIE PIŁSUDSKIM.

+1 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

forumemjot (gość)  •

Józef Piłsudski uważał się za Litwina, — a o Polsce i Polakach wypowiadał się z pogardą.

J. Piłsudski był tajnym agentem Austrii i Niemiec i wypełniał polecenia swoich austriackich i niemieckich promotorów

— i tak rozpoczęła się „kariera” J. Piłsudskiego, który z feldfebla (austriackiego podoficera) został mianowany na generała przez Niemców, nie posiadając dyplomu ukończenia uczelni wojskowej, ani odpowiedniej wiedzy z wojskowości i dowodzenia.

J. Piłsudski wielokrotnie działał na szkodę Polski i Polaków — o czym nie piszą oficjalne źródła propagandowe i sprawił, że Polska była strefą wplywów: niemieckich, masonerii i międzynarodowego żydostwa,

— i potwierdzeniem tego jest zwalczanie polskich narodowców i narodowego charakteru państwa polskiego oraz przewrót majowy w 1926r — usunięcie legalnego rządu czyli — DYKTATURA Piłsudskiego.

Choroby J .Piłsudskiego:

1. Antypolonizm polegający na kolaboracji z wrogami Polski, — głównie Niemcami, masonerią, komunistami i żydostwem

— oraz odmowa pomocy zbrojnej POWSTAŃCOM LWOWSKIM i POWSTAŃCOM WIELKOPOLSKIM, a także pozostawienie Pomorza i Gdańska przy Niemcach.

2. Choroba na władzę i związane z tym aresztowania polskich patriotów, ciężkie pobicia oraz trucie i mordowanie niewygodnych osób

– J. Piłsudski wydal rozkaz zamordowania wielu generałów i oficerów Wojska Polskiego, — w tym płk W. Sikorskiego (również członek PPS, późniejszy generał, premier i naczelny dowódca polskich sil zbrojnych w czasie II wojny światowej), który przejrzał działania J. Piłsudskiego.

3. Tchórzostwo polegające na rezygnacji ze stanowiska wodza w czasie nawały bolszewickiej na Warszawę w 1920r (Bitwa Warszawska) i wyjazd do kochanki Szczerbińskiej w okolice Krakowa

– Piłsudski był nieobecny i nie brał udziału w Bitwie Warszawskiej.

4. Amoralność czyli zepsucie moralne i łajdaczenie się z kochankami

– J. Piłsudski nie przybył nawet na pogrzeb swojej żony Marii z domu Koplewskiej.

5. Marskość wątroby wywołana alkoholizmem J. Piłsudskiego, który chlał do upadłego, szczał w spodnie z nieprzytomności i trzeźwiał przez kilka dni.

J. Piłsudski nie zasługuje na miano polskiego bohatera i nigdy nim nie był,

— a Wawel — jako miejsce pochówku sławnych Polaków — stracił swoje znaczenie.

Wielkie rocznice związane z J. Piłsudskim — to zasługa kłamców historycznych i polskojęzycznej propagandy, która pierze mózgi Polakom.

skomentuj

no chyba

0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Tommy (gość)  •

Sporo w tym prawdy o czym piszesz. Ale mit wykuł prawie w marmurze.

odpowiedzi (0)

skomentuj

juz wiekszych cycow nie mogliscie dac pod tym tekstem

+1 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

ekspresuncio (gość)  •

gazeta kicz

odpowiedzi (0)

skomentuj

Film o Łodzi

+2 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

cedlebrytka (gość)  •

A w Wiedniu i Krakowie kręcą najnowszy film o Łodzi. Nonsens.

odpowiedzi (0)

skomentuj