1/10 Zamknij

Dwie łódzkie kampanie wspierające przeżywającą głęboki kryzys gastronomię łączą siły w okresie przedświątecznym, by wesprzeć restauratorów i pomóc chronić

Materiały prasowe

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze Następne

Dwie łódzkie kampanie wspierające przeżywającą głęboki kryzys gastronomię łączą siły w okresie przedświątecznym, by wesprzeć restauratorów i pomóc chronić im swoje lokale przed upadkiem. Akcja „Łódź wspiera gastronomię na święta” to kontynuacja działań Festiwalu Dobrego Smaku, do których przyłączyła się firma LunchMe wspieranych przez Łódzkie Centrum Wydarzeń.

– To druga odsłona kampanii „Łódź wspiera gastronomię”. Pierwsza odbyła się w listopadzie, ta grudniowa jest w całości poświęcona daniom i deserom, jak również prezentom na Boże Narodzenie. Na stronie

www.festiwaldobregosmaku.eu/LWG;nf zbieramy świąteczne oferty łódzkich lokali gastronomicznych na dania na świąteczny stół z dostawą do domu. Gromadząc je w jednym miejscu, chcemy ułatwić łodzianom skorzystanie z nich – mówi Barbara Sokołowska-Urbańczyk, twórczyni Festiwalu Dobrego Smaku.

Do inicjatywy przyłączyli się łódzcy przedsiębiorcy z LunchMe, którzy na stronie lunchme.pl;nf (teraz także na www.festiwaldobregosmaku.eu/LWG) proponują zakup voucherów do restauracji do wykorzystania po ponownym otwarciu gastronomii. Każdy zakup to zarazem wsparcie akcji Szlachetna Paczka, która otrzymuje 2,5% jego wartości.

– Chcemy podać pomocną dłoń wszystkim restauratorom z Łodzi. Nie wyobrażamy sobie, żeby z mapy miasta mogły zniknąć nasze ulubione miejsca – mówi Michał Gaszewski z LunchMe.

Festiwal Dobrego Smaku oraz LunchMe do połączenia sił zaprosiło Łódzkie Centrum Wydarzeń.

– Każda strona posiada cenne narzędzia, ale jeden cel – zapewnienie realnego wsparcia przed świętami firmom gastronomicznym, które są w coraz gorszej kondycji. Wiele z nich dosłownie na skraju upadku – powiedział Piotr Kurzawa, menadżer ulicy Piotrkowskiej.

Co jest w ofercie? Wybrane propozycje na kolejnych slajdach.

Wróć do artykułu

Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy