Łódź: uczelnie przedłużają nauczanie zdalne - do kiedy potrwa? Sesja egzaminacyjna UŁ 2021/22

Angelika Korlaga
Angelika Korlaga
Łódź: uczelnie przedłużają nauczanie zdalne - do kiedy potrwa? Sesja egzaminacyjna UŁ 2021/22
Łódź: uczelnie przedłużają nauczanie zdalne - do kiedy potrwa? Sesja egzaminacyjna UŁ 2021/22 Grzegorz Gałasiński
Udostępnij:
Z początkiem tygodnia Rzecznik Prasowy Uniwersytetu Łódzkiego, Paweł Śpiechowicz poinformował, że wydziały, które ogłosiły czasowe przejście na online (WF, EkSoc, WZ, WSMiP) wrócą do zajęć stacjonarnych na początku stycznia. Informacja ta natomiast nie dotyczyła WPiA, który od początku roku akademickiego działa online. Jednak w środę władze poszczególnych wydziałów poinformowały, że nauczanie zdalne ma zostać przedłużone o kolejne dwa tygodnie.

Uniwersytet Łódzki

Wydział Filologiczny nauczanie zdalne wprowadził już 24 listopada 2021. Początkowo zajęcia online miały potrwać do 9 stycznia, jednak ostatecznie zostały one przedłużone do 22 stycznia br.

Wytyczne zawarte w komunikacie z dnia 24 listopada 2021 r. zostają przedłużone do dnia 22 stycznia 2022 r. Rekomendowaną formą prowadzenia zajęć dla wszystkich kierunków na Wydziale Filologicznym jest nauczanie zdalne. Zajęcia, które wymagają obecności studentów/studentek w sali ze względów dydaktycznych (np. zajęcia z wymowy) lub zajęcia wymagające użycia specjalistycznego sprzętu (np. komputerowe, logopedyczne) mogą być przeprowadzone w budynku. - poinformowała Dziekan Wydziału Filologicznego UŁ, Prof. dr hab. Joanna Jabłkowska

Konsultacje na tym Wydziale mogą odbywać się w budynku, jednak wykładowca ma prawo odmówić przeprowadzenia konsultacji w budynku, jeśli student/studentka nie założył/a maseczki i nie zdezynfekował/a rąk. Stąd pracownicy UŁ chętniej proponują odbycie takich konsultacji w formie online.

Podobnie sytuacja wygląda na Wydziale Zarządzania, gdzie z uwagi na znaczący wzrost zachorowań na koronawirusa wśród studentów, nauczycieli akademickich oraz członków ich rodzin, od 10 do 23 stycznia 2022 r. wszystkie zajęcia będą realizowane w formie online. Wyjątek stanowią planowane na ten okres zaliczenia, kolokwia lub sprawdziany, które mogą odbywać się stacjonarnie w terminie uzgodnionym z Działem Jakości Kształcenia i Obsługi Studenta.

Władze Wydziału Fizyki i Informatyki Stosowanej od 29 listopada 2021 r. podjęły decyzję o zmianie sposobu nauczania na całkowicie zdalny dla wszystkich kierunków. Na tym wydziale zajęcia zdalne prowadzone będą do końca semestru zimowego 2021/22.

Z kolei zarówno studenci Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego UŁ, jak i Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politologicznych UŁ od 10 stycznia 2022 r. powrócą do nauczania w trybie stacjonarnym.

Sesja zimowa 2021/2022

O ile nie zapadną inne decyzje na wyższym szczeblu (regulacje ministerialnych lub Rektor UŁ) – sesja egzaminacyjna na większości wydziałów planowana jest w trybie stacjonarnym.

Politechnika Łódzka

Wraz z początkiem stycznia Ewa Chojnacka, rzeczniczka prasowa PŁ poinformowała, iż zajęcia wykładowe, ćwiczenia rachunkowe, zajęcia laboratoryjne, projektowe, seminaryjne, lektoraty, zajęcia wychowania fizycznego niezależnie od liczebności grup studentów zaplanowane w okresie od dnia 3 stycznia 2022 r. do dnia 9 stycznia 2022 r. odbywają się wyłącznie w trybie zdalnym.

Władze uczelni uznały, że dla bezpieczeństwa pracowników i studentów w związku z trzydniowym tygodniem pracy i ewentualnym powrotem studentów po spotkaniach świąteczno-sylwestrowych celowe jest w tym czasie prowadzenie wszystkich zajęć w formie zdalnej. Laboratoria i inne zajęcia wymagające obecności na uczelni będą odpowiednio przesunięte w planie. - tłumaczy Chojnacka.

Według planu, studenci Politechniki Łódzkiej od 9 stycznia mają wrócić do zajęć odbywających się w formie hybrydowej.

Uniwersytet Medyczny w Łodzi

Z racji tego, że Uniwersytet Medyczny w Łodzi prowadzi kierunki regulowane nie jest więc możliwe dowolne decydowanie o przejściu w tryb zajęć zdalnych. Obecnie nie otrzymaliśmy żadnych informacje odnośnie trybu nauczania jaki jest realizowany na łódzkim Uniwersytecie Medycznym.

– Jesteśmy w ogromnej większości zaszczepieni - nawet trzecią dawką - dlatego wprowadzanie zajęć zdalnych w ramach prewencji nie jest brane pod uwagę. – poinformowała Joanna Orłowska, rzeczniczka prasowa Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

Międzykulturowe relacje mieszkańców Kazachstanu

Wideo

Komentarze 2

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
9 stycznia, 12:58, Gość:

Artykł z duupy. Piszą o planach na coś co już było, bo 3 stycznia to było kilka dni temu.

I douczcie się, że 9 stycznia to niedziela, a zajęcia są od poniedziałku.

Coś Ci nie wyszło bo w niedzielę ludzie też mają zajęcia ;) Jest takie coś jak studia zaoczne panie niedouczony.

G
Gość
Artykł z duupy. Piszą o planach na coś co już było, bo 3 stycznia to było kilka dni temu.

I douczcie się, że 9 stycznia to niedziela, a zajęcia są od poniedziałku.
Dodaj ogłoszenie