Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Łódź otwiera miejskie kąpieliska oraz jedną (jak na razie) pływalnię. Obowiązują nowe zasady

Piotr Jach
Piotr Jach
11 czerwca zacznie funkcjonować także pływalnia „Wodny Raj” przy ul. Wiernej Rzeki - zarówno jej część wewnętrzna (całoroczna), jak i baseny zewnętrzne (sezonowe). Zgodnie z zaleceniem Głównego Inspektora Sanitarnego wstęp do obiektu będzie miało tylko 150 osób jednocześnie. W tzw. długi czerwcowy weekend (od 11 do 14 czerwca) pływalnia sezonowa będzie czynna w godz. 10–18, a pływalnia kryta do późnych godzin wieczornych. W późniejszym terminie, prawdopodobnie do 20 czerwca, uruchomione zostaną również baseny przy ul.Głowackiego i ul. Sobolowej.Na razie nie podano terminu otwarcia Fali.NOWE ZASADY NA PŁYWALNIACH W ŁODZI - KLIKNIJ DALEJ
11 czerwca zacznie funkcjonować także pływalnia „Wodny Raj” przy ul. Wiernej Rzeki - zarówno jej część wewnętrzna (całoroczna), jak i baseny zewnętrzne (sezonowe). Zgodnie z zaleceniem Głównego Inspektora Sanitarnego wstęp do obiektu będzie miało tylko 150 osób jednocześnie. W tzw. długi czerwcowy weekend (od 11 do 14 czerwca) pływalnia sezonowa będzie czynna w godz. 10–18, a pływalnia kryta do późnych godzin wieczornych. W późniejszym terminie, prawdopodobnie do 20 czerwca, uruchomione zostaną również baseny przy ul.Głowackiego i ul. Sobolowej.Na razie nie podano terminu otwarcia Fali.NOWE ZASADY NA PŁYWALNIACH W ŁODZI - KLIKNIJ DALEJ Fot.Szymczak Krzysztof / Polska Press
Już od przyszłego tygodnia, od początku długiego weekendu, który rozpocznie się w święto Bożego Ciała, w Łodzi można będzie korzystać z bezpłatnych miejskich kąpielisk i pływalni.

Kąpieliska otwarte od 10 czerwca

10 czerwca otwarte zostaną miejskie kąpieliska: w Arturówku, na Stawach Stefańskiego oraz Stawach Jana. Będą otwarte w weekendy w godz. 10–18, a w dni powszednie w godz. 14–18. Od wakacji w dni powszednie mają pracować w godz. 11–19, a w weekendy w godz. 10–18. Tak będzie do 31 sierpnia. Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Łodzi pobrała już próbki wody do badań, Wyniki będą gwarancją bezpiecznego korzystania z kąpielisk.

Wybierając się na miejską plażę, trzeba będzie przestrzegać określonych przez służby sanitarne zasad bezpieczeństwa. Główny Inspektorat Sanitarny zaleca:

 • zachowanie dystansu społecznego podczas wypoczynku na plażach, a także podczas kąpieli wodnych,
 • unikanie zatłoczonych miejsc podczas zgromadzeń na terenie kąpieliska,
 • stosowanie środków ochrony zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa,
 • pamiętać o zasłanianiu twarzy podczas kaszlu i kichania, korzystać z własnych sprzętów toaletowych i do pływania,
 • szczególną dbałość o higienę osobistą, w tym mycie rąk,
 • dezynfekcję po skorzystaniu z toalety, a także po kontakcie z urządzeniami publicznego użytku,
 • ważne wyrzucanie odpadów do dedykowanych pojemników dostępnych na terenie obiektów rekreacyjnych,
 • w przypadku złego samopoczucia sugerującego chorobę zakaźną mieszkańcy powinni odstąpić z korzystania z kąpielisk.

W tym roku nad zapewnieniem bezpieczeństwa mieszkańców czuwać będzie więcej ratowników wodnych, niż w latach poprzednich. Kąpieliska zostały doposażone w dodatkowy sprzęt ratowniczy, m.in. łodzie, a ratownicy zostaną zaopatrzeni w apteczki z wyposażeniem medycznym, pojawią się też dodatkowe flagi sygnalizujące możliwość kąpieli. Na plażach będą wieże ratownicze oraz miejsca wygrodzone dla najmłodszych użytkowników, objęte specjalnym nadzorem.

Ratownicy mają reagować nie tylko w przypadkach niestandardowych zachowań wypoczywających, będą też zwracać uwagę osobom gromadzącym się w zbyt duże grupy. Mają przypominać o zasadach bezpiecznego wypoczynku. Komunikaty dotyczące bezpieczeństwa sanitarnego będą wywieszone na kąpieliskach.

Pływalnie

11 czerwca zacznie funkcjonować także pływalnia „Wodny Raj” przy ul. Wiernej Rzeki - zarówno jej część wewnętrzna (całoroczna), jak i baseny zewnętrzne (sezonowe). Zgodnie z zaleceniem Głównego Inspektora Sanitarnego wstęp do obiektu będzie miało tylko 150 osób jednocześnie. W tzw. długi czerwcowy weekend (od 11 do 14 czerwca) pływalnia sezonowa będzie czynna w godz. 10–18, a pływalnia kryta do późnych godzin wieczornych. W późniejszym terminie, prawdopodobnie do 20 czerwca, uruchomione zostaną również baseny przy ul.Głowackiego i ul. Sobolowej.

Również na pływalniach obowiązywać będą szczególne środki bezpieczeństwa:

 • unikanie nadmiernego zagęszczenia osób odwiedzających pływalnie,
 • utrzymanie przepisowego dystansu społecznego, nie tylko na terenie otwartym, ale też w budynkach pływalni,
 • odstąpienie z korzystania z obiektów w razie występującej infekcji lub jej podejrzenia.

Główny Inspektorat Sanitarny zwraca szczególną uwagę na:

 • kontrolę maksymalnej liczby użytkowników – która nie może przekraczać jednocześnie więcej niż 150 osób
 • umieszczenie informacji o maksymalnej liczbie użytkowników przy wejściu do obiektu
 • maksymalnie z jednego toru będą mogły korzystać 4 osoby jednocześnie (na pływalniach wyposażonych w tory - ul. Sobolowa i PWR)
 • zachowanie niezbędnego dystansu 2-metrowej odległości pomiędzy osobami stojącymi w kolejce oraz w otoczeniu pływalni, tj.: szatni, przebieralni, toalet, natrysków, brodzika – poprzez zastosowanie widocznych wskazówek i utrzymywanie minimalnej odległości od innych osób wynoszącej 2 m, także podczas pływania w basenie,
 • wyposażenie pływalni w dozowniki z płynem do dezynfekcji rąk,
 • obowiązkową dezynfekcję rąk przez użytkowników przy wejściu na teren obiektu,
 • przestrzeganie zasad higieny użytkowników na pływalniach - obowiązkowa i staranna kąpiel oraz umycie całego ciała pod natryskiem przed wejściem na pływalnie lub do hali basenowej,
 • obowiązkowe noszenie osłon ust i nosa przez użytkowników z wyłączeniem kąpieli i pływania w basenie.

Szczegółówe informacje nt. funkcjonowania kąpielisk i pływalni są dostępne na stronie www.mosir.lodz.pl.

od 7 lat
Wideo

Marcin Nowak żużlowiec Texom Stali Rzeszów - 10. Sportowiec 2023 Roku

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany