Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Łódź: Nie wszystkie tramwaje i autobusy wyjeżdżają na trasę. Część linii kursuje rzadziej. Co się dzieje?

Jacek Zemła
Jacek Zemła
Taka przerwa w pracy się oczywiście nie zdarza...
Taka przerwa w pracy się oczywiście nie zdarza... jacek zemła
Łódzkie MPK ma duży problem z obsadzeniem wszystkich pojazdów, jakie powinny wyjeżdżać na trasę. Powodem jest wysoka absencja chorobowa i wyłączenie części pracowników ze względu na kwarantannę i izolację.

Łódzkie MPK ma duży problem z obsadzeniem wszystkich pojazdów, jakie powinny wyjeżdżać na trasę. Powodem jest wysoka absencja chorobowa i wyłączenie części pracowników ze względu na kwarantannę i izolację. Już wczoraj nie wszystkie zaplanowane w rozkładzie tramwaje i autobusy wyjechały z zajezdni na czas, w następnych dniach może być jeszcze gorzej, bo kolejni kierowcy i motorniczowie trafiają na zwolnienia lekarskie.

– Od 7 lutego zmieniły się rozkłady linii 55, 59, 62, 64A, 64B, 80, 86B, a zawieszona została autobusowa linia 86A – informuje Piotr Wasiak z MPK-Łódź. – Staramy się, aby te zmiany były dla pasażerów jak najmniej uciążliwe. Polegają one przede wszystkim na zmianie częstotliwości kursowania z 15 do 20 minut. Zmiany te wprowadzamy czasowo ze względu pandemię.
Przewoźnik stara się zapewnić ciągłość komunikacji na wszystkich liniach, ale pasażerowie muszą się liczyć z dłuższym oczekiwaniem na przystankach.

Aby tego uniknąć MPK rozpoczęło wczoraj kampanię zachęcającą do podejmowania pracy w charakterze kierowcy autobusu. Oferuje zarobki wysokości 5900 złotych brutto (z premią), a wszystkim chętnym, którzy nie posiadają uprawnień do kierowania autobusem także bezpłatny kurs na prawo jazdy kategorii D. Kursanci OSK MPK Łódź uczą się jeździć na autobusach miejskich i na nich zdają też egzamin państwowy, dzięki czemu towarzyszy temu mniejszy stres. Instruktorami są czynni kierowcy MPK, więc od początku przygotowują kursantów do pracy w mieście.

Przyszłym kierowcom MPK oferuje stabilne zatrudnienie na stałą umowę o pracę i bogaty pakiet socjalny. Mimo to liczba chętnych do prowadzenia autobusów z roku na rok maleje. Powodem są m.in. konieczność wczesnego wstawania, dziurawe ulice i korki. Pracownicy skarżą się także na roszczeniowych i niemiłych pasażerów, z którymi muszą sobie radzić w sytuacji niezawinionych przez siebie opóźnień czy nieprzyjechania poprzedniego autobusu.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Wielki Piątek

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany