Łódź kolejnym miastem na trasie kina rowerowego. W piątek widzowie sami wytworzą energię!

Materiał informacyjny IMPEL S.A.
Pomysłów na spędzenie wakacji w mieście może być wiele. Jedną z propozycji jest pro-ekologiczne kino rowerowe, które gości w 10 miastach w Polsce. Najbliższe wydarzenie odbędzie się już 26 sierpnia w Ogrodach Geyera w Łodzi. Wydarzenie ma charakter pro-ekologiczny bowiem nawet 50% energii elektrycznej niezbędnej do uruchomienia filmu na wielkim ekranie, pochodzić będzie z siły mięśni widzów, którzy wytworzą ją na energo-rowerach. Grupa Impel oraz zaproszeni do współpracy Partnerzy i Patroni chcą zachęcić widzów do jeszcze większej troski o środowisko naturalne. Patronem medialnym jest m.in. Express Ilustrowany.

Kino napędzane rowerami.

Od 1. lipca do 2. września w dziesięciu miastach w Polsce organizowane są pokazy filmów w formie pro-ekologicznego kina plenerowego. W każdy wakacyjny piątek „Kino rowerowe” odbywa się w innym mieście, gdzie na widzów czekać będzie 300 miejsc siedzących oraz 20 energo-rowerów niezbędnych do wytworzenia nawet 50% energii elektrycznej potrzebnej do zasilenia infrastruktury kina. Wydarzenie ma charakter otwarty – istnieje jednak możliwość rezerwacji miejsc siedzących poprzez stronę wydarzenia kinorowerowe.pl.

O tym, jaki tytuł zostanie pokazany na ekranie, decydują widzowie w głosowaniu w mediach społecznościowych. Pod chmurką w Łodzi widzowie zobaczą film „Był sobie pies”. Bailey jest bezdomnym czworonogiem, który trafia pod opiekę ośmioletniego Ethana. Chłopak z psiakiem stają się nierozłączni – dorastają razem, tworząc niezwykłą więź. Czas mija i niestety Bailey odchodzi. Na szczęście nie na długo! Odradza się po raz kolejny i kolejny po to, by zrealizować pewną misję. Jednak w każdym wcieleniu ciągle czegoś mu brakuje. Aż w końcu znajduje swoją starą piłkę bejsbolową, która bawił się ze swoim pierwszym ludzkim przyjacielem...

Oparta na bestselerowej powieści wzruszająca komedia Lassego Hallströma (reżyser filmów: Co gryzie Gilberta Grape’a? i Czekolada) to przede wszystkim przekonująca i mądra afirmacja prostego życia. Mieszkańcy Łodzi poznają ją już 26 sierpnia o godz. 21:00 w Ogrodach Geyera.

Na widzów oprócz dobrej rozrywki czekać będzie również „quiz ekologiczny", w którym na miejscu każdy z widzów może wziąć udział i sprawdzić swoją świadomość w zakresie ekologii.

Grupa Impel oraz zapraszani do współpracy Partnerzy i Patroni każdego dnia podejmują szereg działań minimalizujących negatywny wpływ na środowisko. Jednocześnie staramy się kreować produkty i usługi przyjazne środowisku. Wszyscy partnerzy i patroni aktywnie uczestniczący w tym projekcie, są przekonani, że suma i synergia naszych działań może przynieść wymierne korzyści dla środowiska. Dlatego chcemy zainspirować widzów kina rowerowego do tego, by w okresie wakacji znaleźć w swoim codziennym funkcjonowaniu przynajmniej jeden obszar, w którym postaramy się podjąć „eko-wyzwanie” i wypracować pro-ekologiczny nawyk.dodaje Dawid Frik, dyrektor marketingu Grupy Impel.

Kino rowerowe realizowane jest w ramach kampanii "To nas kręci", której inicjatorem jest Grupa Impel. Partnerem strategicznym kina rowerowego jest firma Kärcher.

„Kärcher w Polsce bierze udział w niekonwencjonalnym projekcie Grupy Impel (pro-ekologiczne ‘na rowerach’ kino plenerowego), który przez relaksującą letnią formułę wzmocnić ma wrażliwości mieszkańców dużych miast Polski w zakresie ekologii oraz podejmowania właściwych dla nas wszystkich i naszej planety, codziennych wyborów. Jesteśmy tu, bo wiemy, że warto. Już niemal na co dzień wszyscy doświadczamy zmian pogodowych zmieniających jakość naszego życia. Czy zatem nadal możemy beztrosko korzystać z zasobów Ziemi? Nie, bo istotna dla przyszłości planety i życia kolejnych pokoleń jest nasza dzisiejsza dbałość o zachowanie malejących zasobów naturalnych, w Polsce szczególnie wody pitnej. Nasze nawyki, zwyczaje, to jak żyjemy wpływa na planetę. Możemy i winniśmy wybierać ekologicznie” – podkreśla Jolanta Zachara, dyrektor marketingu Kärcher.

Podejmij „eko-wyzwanie” w te wakacje!

Wszyscy odczuwamy skutki globalnego ocieplenia. Bezśnieżne zimy, huraganowe wiatry, wysokie temperatury i długotrwałe susze po których przychodzą ulewne deszcze - stają się zjawiskami, które towarzyszą nam coraz częściej. To sygnał SOS jaki wysyła nam nasza planeta, z prośba o jej troskę.

Nie powinniśmy zwlekać i już dziś możemy podejmować decyzje i nawet drobne działania, które będą minimalizowały negatywny wpływ na środowisko naturalne. Wakacje to doskonały czas, by pomyśleć nad swoimi codziennymi nawykami i podjąć wysiłek, by przynajmniej część z nich była bardziej przyjazna środowisku. Ten wysiłek podejmą również uczestnicy kina rowerowego, którzy siłą swoich mięśni wytworzą nawet 50% energii elektrycznej, niezbędnej do zasilenia infrastruktury kina.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie www.kinorowerowe.pl oraz w mediach społecznościowych m.in. w serwisie Facebook i Instagram

Inauguracja Kina Rowerowego odbyła się 1 lipca we Wrocławiu. Uczestnicy naładowali baterię Energorowerów na 108%. Kolejną lokalizacją były Katowice, gdzie padł wynik 155%. W Rzeszowie było 118%, w Lublinie – 135%, w Krakowie – 143%, w Gdańsku – 60%, w Poznaniu – 115%. Rekord jednak cały czas należy do Kielc, które naładowały baterię w 160%. Jak będzie w Łodzi?

WIDEO WROCŁAW

Grupa Impel – lider rynku w outsourcingu usług.

Oferujemy wsparcie w zakresie usług prostych, takich jak zapewnianie bezpieczeństwa, czystości i technicznego utrzymania nieruchomości, a także obsługę procesów biznesowych oraz specjalistyczne usługi dla przemysłu. Dzięki pracy przeszkolonego personelu i zapleczu nowoczesnego sprzętu, możesz liczyć na sprawną reakcję z naszej strony. Jako sprawdzony na rynku dostawca usług outsourcingowych zapewniamy ciągłość realizowanych kontraktów i bezpieczeństwo w zakresie obsługiwanych dla Ciebie procesów. Jesteśmy do Twojej dyspozycji na terenie całej Polski, dzięki czemu skutecznie i szybko odpowiemy na Twoje potrzeby. Inwestujemy w rozwój usług realizowanych z poszanowaniem środowiska naturalnego. To nasz cel na najbliższe lata.

W pierwszym kroku przystąpiliśmy do zmian w obszarze usług związanych z utrzymaniem czystości. Wprowadzane przez nas działania dotyczą również samej organizacji. Dowiedz się więcej o usługach Grupy Impel przyjaznych środowisku na impel.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany
Dodaj ogłoszenie