Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Łódź: Kolejna rewolucja czeka na nas w gabinetach lekarskich. Po e-receptach mamy e-skierowania

Liliana Bogusiak-Jóźwiak
Liliana Bogusiak-Jóźwiak
E-skierowanie będzie można zarejestrować tylko w jednej placówce. W przychodni, którą wybraliśmy, możemy zapisać się telefonicznie na wizytę u specjalisty podając kod e-skierowania i nr PESEL. Jeśli zapisujemy się osobiście należy pokazać w rejestracji e-mail z informacją o skierowaniu lub SMS z kodem i podaj PESEL. Możemy zapisać się telefonicznie na wizytę również jeśli przychodnia jeszcze nie obsługuje e-skierowania. Musimy wówczas podać więcej danych (m.in. 44-cyfrowy numer umożliwiający odczytanie e-skierowania).  Przychodnia poprosi nas o złożenie oświadczenia, że zapisaliśmy się tylko do jednej placówki. Czytaj WIĘCEJ NA KOLEJNYCH SLAJDACH
E-skierowanie będzie można zarejestrować tylko w jednej placówce. W przychodni, którą wybraliśmy, możemy zapisać się telefonicznie na wizytę u specjalisty podając kod e-skierowania i nr PESEL. Jeśli zapisujemy się osobiście należy pokazać w rejestracji e-mail z informacją o skierowaniu lub SMS z kodem i podaj PESEL. Możemy zapisać się telefonicznie na wizytę również jeśli przychodnia jeszcze nie obsługuje e-skierowania. Musimy wówczas podać więcej danych (m.in. 44-cyfrowy numer umożliwiający odczytanie e-skierowania). Przychodnia poprosi nas o złożenie oświadczenia, że zapisaliśmy się tylko do jednej placówki. Czytaj WIĘCEJ NA KOLEJNYCH SLAJDACH Pawel Relikowski / Gazeta Wroclawska
Łódź Kolejna rewolucja czeka nas w gabinetach lekarskich w Po e-receptach mamy e-skierowania

Od 8 stycznia 2021 r. wszystkie skierowania będą wystawiane w postaci elektronicznej
E-skierowanie jest to kolejny elektroniczny dokument wprowadzony zaraz po e-recepcie. Dzięki niemu możemy otrzymać swoje skierowanie na leczenie specjalistyczne lub do szpitala również w postaci cyfrowej. Do 8 stycznia 2021 roku, będzie można korzystać jeszcze z papierowej wersji skierowania. Po tym czasie, zgodnie z założeniami, wszystkie rodzaje skierowań będą funkcjonowały wyłącznie w postaci cyfrowej.

Zalety e-skierowania
Możemy uzyskać je w trakcie e-wizyty, a następnie zapisać się na świadczenie bez wychodzenia z domu. W przypadku e-skierowania nie obowiązuje 14-dniowy termin na dostarczenie dokumentu do placówki - e-skierowanie jest jej udostępnione w systemie informatycznym.

W przychodni, którą wybraliśmy, możemy zapisać się telefonicznie na wizytę u specjalisty podając kod e-skierowania i nr PESEL. Jeśli zapisujemy się osobiście należy pokazać w rejestracji e-mail z informacją o skierowaniu lub SMS z kodem i podaj PESEL.
Możemy zapisać się telefonicznie na wizytę również jeśli przychodnia jeszcze nie obsługuje e-skierowania. Musimy wówczas podać więcej danych (m.in. 44-cyfrowy numer umożliwiający odczytanie e-skierowania). Przychodnia poprosi nas o złożenie oświadczenia, że zapisaliśmy się tylko do jednej placówki.

Czy znikną błędy i kolejki
Dzięki temu nie ma konieczności ręcznego przepisywania danych do systemu, co skraca proces rejestracji i zapobiega potencjalnym błędom. Możemy śledzić na Internetowym Koncie Pacjenta (IKP) historię wystawionych e-skierowań. Dzięki e-skierowaniom mają się zmniejszyć kolejki spowodowane tym, że pacjenci zapisywali się do kilku placówek na podstawie jednego skierowani. Teraz po dokonaniu pierwszego zapisu e-skierowanie zostanie automatycznie przypisane do placówki i nie będzie można go jednocześnie zarejestrować w innej.

Jak działa e-skierowanie
Lekarz wystawia e-skierowanie w swoim systemie informatycznym. Informację o wystawionym e-skierowaniu możemy otrzymać: na wskazany numer telefonu, SMS-em z 4-cyfrowym kodem, albo na e-mail z załączonym w PDF e-skierowaniem. Jeśli nie korzystamy z Internetowego Konta Pacjenta (dostępnego w serwisie pacjent.gov.pl) otrzymujemy od lekarza wydruk informacyjny. Zapisujemy się na świadczenie medyczne na podstawie e-skierowania.

W Łodzi s-skierowanie można zrealizować w dużych, specjalistycznych szpitalach m.in. w: Koperniku, Biegańskim, Bonifratrów i Jonschera. Można je również zrealizować w miejskich publicznych i niepublicznych placówkach poradniach min. w· Miejskim Centrum Medycznym Bałuty, MCM Widzew, MCM Polesie oraz w NZOZ "LEDAN" i spółce Baja –Med.

od 7 lat
Wideo

Jakie są najczęstsze przyczyny biegunki u dorosłych?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany