Łódź. Czy będą ulgi w MPK, w muzeach i teatrach?

  Łódź. Czy będą ulgi w MPK, w muzeach i teatrach?

  (msm)

  Express Ilustrowany

  Express Ilustrowany

  Do Rady Miejskiej w Łodzi trafił wniosek o przyznanie weteranom uczestnikom misji pokojowych i stabilizacyjnych - specjalnych ulg. Dotyczyłyby one m.in. komunikacji miejskiej, galerii, teatrów, muzeów, obiektów sportowych i rekreacyjnych.
  - Wysokość wprowadzonej ulgi to już decyzja Rady Miejskiej. Uważam, że przyznanie weteranom przynajmniej prawa do zniżki to dobry sposób na okazanie naszego uznania i wdzięczności za ich służbę na rzecz działań pokojowych na świecie - mówi senator Maciej Grubski, autor wniosku. - Chodzi mi o weteranów misji pod egidą ONZ.

  Według szacunków senatora Grubskiego, przyznanie ulgi weteranom nie uszczupli znacząco wpływów do miejskiej kasy. Prawo do ulgi dotyczyłoby bowiem zaledwie kilku tysięcy osób w skali kraju, a gdyby wziąć pod uwagę tylko tych mieszkających w Łodzi, to zaledwie kilkuset. Ostatnio radni prawo do darmowych przejazdów przyznali wolontariuszom Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy podczas dnia finału. Szacowano wówczas, że zwolnienie z obowiązku kasowania biletów w tramwajach i autobusach ok. 300 osób dziennie, to strata dla budżetu miasta w wysokości ok. 1200 zł.

  Czytaj treści premium w Expressie Ilustrowanym Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  najemnikom

  adsenior (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 1

  A dlaczego to najemnikom, walczących i okopujących inne państwa, za ciężka kasę, w interesie USraela, mają być przydzielane jakieś dodatkowe bonusy??


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  adsenior

  ojciec prezes (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Głupiś. Ot co !

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo