Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Ceny węgla w Polsce pikują jak szalone! Ile kosztuje tona? Gdzie kupić węgiel? Dramatyczny brak węgla w Polsce

(KZ)
Ceny węgla w Polsce pikują jak szalone! Ile kosztuje tona? Gdzie kupić węgiel? - pytają Polacy. Węgiel drożeje z dostawy na dostawę. W ciągu ostatnich kilkunastu tygodniu zdrożał o 40 – 60 procent.

CENA WĘGLA 2021

Ceny węgla na składach podskoczyły o kilkaset złotych, a i tak na wielu jest pusto. Na węgiel w kopalniach są zapisy. Nie można go już często zamówić z góry. Niektóre kopalnie wstrzymały sprzedaż. W składach są ogromne kłopoty z zaopatrzeniem. Kolejne dostawy, jakie przychodzą, są już z nowymi, wyższymi cenami.

W jednym w centrum Łodzi składzie przy ul. Cmentarnej, węgiel jeszcze jest i to w stosunkowo niskiej cenie, bo w granicach 1300 - 1400 zł za tonę.

- To i tak drogo, bo latem kosztował w granicach tysiąca złotych. Ale niestety muszę już płacić więcej, a więc odbija się to na klientach. U mnie węgiel zdrożał tylko o 40 procent bo staram się ustalać jak najniższą marżę tak, by ludzi było stać kupić go na zimę. Okoliczni mieszkańcy nie są zbyt zamożni więc kupują węgiel albo na worki albo niewielkie ilości, pól tony, co najwyżej tonę – opowiada Jerzy Kot, właściciel składu. Obawia się jednak, że węgiel z następnych dostaw będzie już droższy, bo są poważne kłopoty z jego zdobyciem.

Ceny węgla w Łodzi. Czy paliwa opałowe będą jeszcze droższe?

Ceny węgla 2021 w Polsce. Ile kosztuje węgiel w sezonie zimo...

Ile kosztuje węgiel? 2021

W innym łódzkim składzie węgla już praktycznie nie ma i nie wiadomo kiedy będzie. Resztki, które zostały są przeznaczone jedynie dla stałych, wieloletnich klientów, a tona kosztuje obecnie 1500 – 1600 zł, w zależności od jakości.

JAKIE SĄ CENY WĘGLA W ŁODZI

Również skład przy ul. Konstantynowskiej ma problemy z dostawcami. Koszty zakupu wzrosły tu w ciągu miesiąca o kilkaset złotych. A to nie jest koniec szaleństwa cenowego i pracownicy składu obawiają się, że następne dostawy będą jeszcze droższe. Jak na razie za gruby, najlepszej jakości, trzeba zapłacić około 1600 złotych. Wszystko dlatego, że brakuje węgla i firmy sprzedające go składom mogą windować ceny.

We wszystkich składach obawiają się, że obecne ceny nie są najwyższe, bo jak na razie nic nie zapowiada, że zatrzyma się ta spirala ich wzrostu. W niektórych składach pod Łodzią, gdzie w węgiel zaopatrują się rolnicy, jego cena osiągnęła już wysokość 1800 złotych!

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Niedziele handlowe mogą wrócić w 2024 roku

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany