ŁKS-Ursus 2:2. Remisowy finisz sezonu ełkaesiaków

(hof)
Adam Patora trafił do siatki Ursusa
Adam Patora trafił do siatki Ursusa łukasz kasprzak
Występujący w trzeciej lidze (grupa łódzko-mazowiecka) piłkarze ŁKS zremisowali przy al. Unii z Ursusem Warszawa 2:2 (2:1). Łodzianie chcieli pożegnać stary stadion zwycięstwem, ale to im się nie udało.

Nie ulega wątpliwości, że to podopieczni trenerów Marka Chojnackiego i Dariusza Bratkowskiego byli bliżsi zwycięstwa. Wypracowali sobie bowiem znacznie więcej klarownych okazji do zdobycia gola. A rywale tak naprawdę mieli dwie dobre sytuacje, ale obie wykorzystali. A o to przecież chodzi w futbolu.

W 10 minucie Michała Kołbę zaskoczył Jewgien Radionov, jednak już kilkadziesiąt sekund później do wyrównania doprowadził Adam Patora.

W 25 minucie to ełkaesiacy prowadzili. Zaskakującym uderzeniem zza pola karnego popisał się Artur Golański. Niestety, w 88 minucie ponownie błysnął Radionov, który trafił do siatki głową po dośrodkowaniu z rogu.

Sędzia przedłużył mecz aż o osiem minut (pod koniec spotkania sympatycy łodzian odpalili bowiem czarne świece dymne i starcie zostało przerwane).

ŁKS - Ursus Warszawa 2:2 (2:1)
0:1 - Radionov (10), 1:1 - Patora (11), 2:1 - Golański (25), 2:2 - Radionov (88, głową).
Żółte kartki: Zimoń, Sarafiński (ŁKS) - Cegiełka, Kamiński, Zaborowski (Ursus).
ŁKS: Kołba - Karbowniak (89, Filipiak), Zimoń, Ślęzak, Golański - Cupriak (64, Głowiński), Bujalski, Sarafiński, Rodrigo - Patora (89, Pacela), Kowalski (75, Dynel).