ŁKS-Proleter Nowy Sad 4:1. Efektowne zwycięstwo łodzian na zakończenie zgrupowania w Turcji

(bart)
Pozyskany zimą Jakub Wróbel zdobył dwa gole
Pozyskany zimą Jakub Wróbel zdobył dwa gole łks łódź
W swoim ostatnim meczu sparingowym w trakcie zgrupowania w Turcji piłkarze beniaminka ekstraklasy, ŁKS, wygrali z zespołem Proleter Nowy Sad 4:1 (1:1). Pierwszego gola dla łodzian zdobył w 41 minucie Pirulo, później dwoma trafieniami (w 56 i 61 minucie) popisał się Jakub Wróbel, zaś końcowy rezulat ustalił w 89 minucie Łukasz Sekulski.

Kto wie, czy szkoleniowca drużyny z naszego miasta Kazimierza Moskala nie cieszy najbardziej fakt, iż jego graczom udało się zwyciężyć, mimo, iż to przecież przeciwnicy jako pierwsi cieszyli się ze strzelenia bramki. W 29 minucie zawahanie defensorów ŁKS wykorzystał bowiem Milan Mirosavljew, który nie dał szans Arkadiuszowi Malarzowi.

Ełkaesiacy jeszcze przed przerwą zdołali doprowadzić do wyrównania. W 41 minucie Hiszpan Pirulo wygrał bowiem pojedynek biegowy z golkiperem Proleteru i skierował piłkę do opuszczonej bramki.

W 56 min Wróbel sfinalizował precyzyjne dośrodkowanie Przemysława Sajdaka i było 2:1.

Zaledwie po pięciu minutach ponownie trafił Wróbel (tym razem asystował mu Jan Grzesik) .

Wreszcie, w 89 muinucie, swoją ,,cegiełkę'' dołożył Łukasz Sekulski.

Piątkowi rywale ŁKS zajmują aktualnie jedenaste miejsce w tabeli serbskiej ekstraklasy. W minionym sezonie team z Nowego Sadu zakończył zmagania na ósmej pozycji (jako beniaminek).

Przypomnijmy, że dwukrotni mistrzowie Polski spędzą w sumie w miejscowości Side aż trzy tygodnie, co nigdy wcześniej nie miało miejsca. Wcześniejsze rezultaty klubu z al. Unii w Turcji: 4:0 z Neftczi Baku (gole: Samu Corral 2, Przemysław Sajdak, Łukasz Sekulski), 0:2 z Astrą Giurgiu, 0:1 z Zorią Ługańsk, 3:3 z Worskłą Połtawa (Adam Ratajczyk, Maciej Dąbrowski, Pirulo) oraz 3:0 z Napredakiem Krusevac (gole: Samu Corral, Maciej Wolski, Pirulo).

W sobotę ełkaesiacy wracają do Łodzi. Po odrobinie wolnego od wtorku rozpoczną już natomiast bezpośrednie przygotowania do inaugurującej wiosenną część tak trudnej batalii o utrzymanie się w ekstraklasie potyczki w stolicy z Legią w Warszawie. Przypomnijmy, iż ten mecz odbędzie się 9 lutego (niedziela, 17.30) i już wiadomo, że obejrzy go z trybun niezwykle liczna grupa sympatyków łodzian.

ŁKS: Arkadiusz Malarz - Jan Grzesik (82, Artur Sójka), Carlos Moros Gracia (63, Maciej Dąbrowski), Jan Sobociński, Tadej Vidmajer (46, Artur Bogusz) - Pirulo (63, Maciej Wolski), Dragoljub Srnić (46, Łukasz Piątek), Przemysław Sajdak (63, Łukasz Sekulski), Ricardo Guima (46, Dani Ramirez), Michał Trąbka (70, Adam Ratajczyk) - Samu Corral (46, Jakub Wróbel).

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0