ŁKS-Legionovia. Ełkaesianki wygrały i są liderkami tabeli

(bart)
Fragment poprzedniego meczu ŁKS z Legionovią w Atlas Arenie
Fragment poprzedniego meczu ŁKS z Legionovią w Atlas Arenie paweł łacheta
Dali przykład piłkarze ŁKS, pokonując Legionovię 2:0.

W ich ślady poszły siatkarki, które ograły yrwalki z Legionowa 3:0 i zostały liderkami tabeli!
Mecz zaczął się od niespodziewanego prowadzenie rywalek 6:3 i 9:5. Potem przewaga rywalek zmalała do jednego punktu. Po kontraataku Efimienko. doprowadziła do remisu 17:17. Po suktecznym ataku z prawego skrzydła Kowalińskiej łodzianki objęły prowadzenie 19:17. Akcje Sielickiej dały prowadzenie 23:20 i wydawało się, że nic groźnego dla łodzianek już nie może się stać. Tymczasem błędy pozwoliły rywalkom zdobyć dwa punkty. Na szczęście poziom trzymała Sielicka i ŁKS wygrał pierwszego seta.
Sześć punktów w pierwszej partii zdobyła Bidias. Brazylijka była najskuteczniejsza na placu gry.
Kłopoty z przyjęciem rywalek sprawiły, że w drugiej partii od początku dominowały łodzianki, prowadząc 4:0, 7:1, 15:3. Rywalki co chwila zatrzymywały się na szczelnym bloku gospodyń. Siatkarki z Legionowa nie potrafiły dobrze przyjąć piłki, nie mówiąc o skutecznym rozegraniu. Nic dzwinego, że zdobyły tylko siedem punktów. Seta zakończył skuteczny atak Efimienko.
Trzecia partia rozpoczęła się od remisu 2:2, 5:5. Potem trwała zacięta walka o każdy punkt, z minimalną przewagą łodzianek. W połowie seta gospodynie włączyły drugi bieg. Zyskały kilka punktów przewagi. Dwie akcje Kwiatkowskiej i profesorska gra Sielickiej i ataki MVP ligi brazylijskiej. - Bidias pozwoliły łodziankom wygrać seta do 15.
MVP meczu została  Regiane Fernanda Aparecida Bidias.
ŁKS Commercecon - Legionovia 3:0
(25:22, 25:7, 25:15)
ŁKS Commercecon: Kwiatkowska 7, Bidias 10, Sielicka 9, Muhlsteinova 4, Kowalińska 7, Efimienko 6, Strasz (libero) oraz Mras i Wawrzyńczyk 2