ŁKS - Zawisza Rzgów 2:1. Zajączkowski lepszy od Chojnackiego [zdjęcia]

(pas)
.
. Krzysztof Szymczak
Dziś w samo południe pierwszoligowi piłkarze ŁKS rozpoczeli na boisku przy ul. Milionowej w Łodzi sparing z trzecioligową Zawiszą Rzgów. Łodzianie zwyciężyli 2:1.

To trzecioligowcy wyszli na prowadzenie, kiedy to w 18 min do siatki trafił uderzeniem bezpośrednio z wolnego Marcin Pękała. Jednak jeszcze przed przerwą podopieczni trenera Piotra Zajączkowskiego strzelili dwie bramki. Obie zdobył Łukasz Staroń (41 i 44 min).
Wprawdzie był to tylko mecz kontrolny, jednak niósł z sobą pewien ładunek emocjonalny. Przecież walczącym u utrzymanie się zespołem ze Rzgowa opiekuje się Marek Chojnacki, który jeszcze w rundzie jesiennej tego sezonu był szkoleniowcem ŁKS. Popularny ,,Haczyk'' ma do dyspozycji kilku dobrze znanych fanom łodzian piłkarzy, z Michałem Białkiem oraz Sebastianem Przybyszewskim na czele.

W tak trudnej sytuacji, w jakiej jest ŁKS, każde zwycięstwo musi i powinno cieszyć. Zajączkowski ma jeszcze sporo czasu, żeby scementować drużynę, która wiosną ma uratować pierwszoligowy byt. Na razie widać, że wykonuje dobrą robotę.
ŁKS: I połowa: Kołba - Pawlak, Ragaman, Mikołajczyk, Jurkowski - Kaczmarel, Kotwica, Gieraga, Biel - Gląba, Staroń. II połowa: Domżał - Łucki, Wieczorek, Salski, Bogusz - Borys, Golański, Sarafiński, Drągowski - Dolewka, Kita.
W najbliższy wtorek łodzian czeka kolejny sprawdzian. O godz. 16 zmierzą się w Gutowie Małym z występującym w ekstraklasie GKS Bełchatów. Warto pamiętać, iż w tym zimowym okresie przygotowawczym ŁKS rywalizował już z GKS, padł wówczas bezbramkowy remis.